PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

10. maijā karjeras ekskursijas “Kompetences mašīnbūvē” ietvaros audzēkņi no Mašīnbūves nodaļas devās uz metālapstrādes uzņēmumu SIA "Preco". Pasākuma laikā jaunieši iepazinās ar graudu pirmapstrādes iekārtam un tās apkalpojošajiem speciālistiem. SIA "Preco" šajā nozarē darbojas kopš 1994. gada un šobrīd ir vienīgie šādu iekārtu ražotāji Latvijā. Uzņēmuma ražotās iekārtas top uz mūsdienīgām pančošanas, lāzergriešanas, plazmas griešanas un metāla locīšanas iekārtām. Audzēkņi satikās ar profesijas pārstāvjiem un pastiprinājās savas teorētiskas zināšanas darba vidē. Uzņēmuma darbinieki dālijas ar savu darba pieredzi, ka īstenot piemērotāko risinājumu jebkura izmēra un specifikas saimniecībai, sākot no neliela ģimenes biznesa līdz lieljaudas ražotnei.

Vasīlijs Samarins SIA "Preco" komercdirektors, atzīmēja cik svarīgi savā profesijā nepārtraukti attīstīties. Veiksmīgas karjeras izaugsme ir atkarīga no cilvēka vēlmes sasniegt arvien jaunas virsotnes un kvalitatīvi organizēta darba vides. Saruna bija motivējoša jauniešiem, lai viņi neapstātos savā karjeras ceļā un turpinātu mācīties pēc tehnikuma absolvēšanas. SIA "Preco" piedāvā audzēkņiem iziet mācību praksi un turpmāko sadarbību.

Pasākums tika organizēts Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Rakstu sagatavoja karjeras konsultante Anita Umbraško


Latvijas Reitingi