PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 31.oktobrī Ventspils tehnikuma izglītības programmas “Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija”, kvalifikācijas “Inženierkomunikāciju tehniķis” 2.kursa audzēkņi viesojās Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā, kur bija iespēja vērot un piedalīties paraugdemonstrējumos, kuros ietilpa rasēšanas programmu apskats, ciparvadības darba galdu iestatīšana un sagatavotās programmas uzstādīšana, kā arī detaļu izgatavošana uz lāzergriešanas iekārtas un frēzmašīnas.

Ventspils tehnikuma topošos inženierkomunikāciju un mašīnbūves tehniķus un karjeras konsultanti Inetu Maļinovsku laipni sagaidīja SIA "Severstal Distribution" uzņēmumā, kas piedāvā klientiem no Eiropas valstīm plaša klāsta metāla produkciju, kā arī dažādus risinājumus metāla apstrādes sfērā, loģistikā, finansēs utt. 

Uzņēmumā jaunie un topošie speciālisti noskaidroja, ar ko nodarbojas uzņēmums, viesi tika iepazīstināti gan ar uzņēmuma vēsturi, gan ar sniegtajiem pakalpojumiem, gan darbinieku veiksmes stāstiem; neizpalika informācija par mācību prakses iespējām uzņēmumā, kā arī par iespēju saņemt nenovērtējamu darba pieredzi starptautiskā uzņēmumā. Liela uzmanība uzņēmumā tiek pievērsta darba drošībai un aizsardzībai, tāpēc pirms apskatīt ražošanas daļu, tika novadīta drošības instruktāža un, ievērojot darba drošības un aizsardzības noteikumus, jaunieši tika aprīkoti ar atbilstošu ekipējumu - vestēm, ķiverēm, brilles, cimdiem, ausu aizbāžņiem.

Latvijā izvietotais uzņēmums „Severstal Distribution” (agrāk pazīstams kā «Severstallat») ir lielākais metālapstrādes uzņēmums Baltijas valstīs. Tā ir vienīgā cauruļu ražošanas rūpnīca reģionā, kura ražo plānsienu caurules dažādām konstrukcijām, kā arī ūdens un gāzes vadiem. 

“Severstal Distribution” uzņēmumu grupa ir viens no lielākajiem metāla produkcijas piegādātājiem Ziemeļeiropā. Pamata tirgi ir Baltijas valstis, Somija, Zviedrija, Vācija, Polija, Čehija, Slovākija un citas ES valstis.

Paldies Rīgas Valsts tehnikuma Mašīnbūves nodaļas izglītības metodiķim Jānim Markum, profesionālo mācību priekšmeta skolotājam Jevgēnijam Garbuzam, M2 grupas audzēknim Osvaldam Zaļkalnam un karjeras konsultantei Inetai Maļinovskai par sadarbību un iespēju būt pieredzes apmaiņā, kuras laikā tika pilnveidotas audzēkņu profesionālās prasmes.

 

Latvijas Reitingi