PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

PIKC RVT Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā 2019. gada 16. maijā notika karjeras atbalsta pasākums Laidze EXPO, kurā izglītojamie izvērtēja savus iekšējos resursus mērķa sasniegšanai savas karjeras veidošanā. Pirmajā pasākuma daļā audzēkņi tikās ar lektori Vitu Brakovsku, lai izzinātu savus iekšējos resursus karjeras veidošanā lekcijā „Laimes lācis mīt mūsos pašos”. Audzēkņi lekcijas laikā nostiprināja zināšanas sludinājuma un motivācijas vēstules rakstīšanā, lai veiksmīgāk varētu konkurēt darba tirgū, kā arī uzzināja veiksmīgas darba intervijas knifus.

Otrajā pasākuma daļā jaunieši devās uz vietējiem uzņēmumiem Laidzē, lai uzzinātu šo uzņēmumu attīstības veiksmes stāstu. Uzņēmuma „Ingrid D” galvenie darbības virzieni kopš tā dibināšanas ir kokapstrāde, meža un dārza elektroinstrumentu, kā arī nu jau mājsaimniecības preču tirdzniecība. “Ingrid D” darbinieks jauniešus iepazīstināja ar uzņēmumā esošo profesiju pārstāvjiem, pastāstīja par to, kādas prasmes un iemaņas ir nepieciešamas esošajiem darbiniekiem; kas tiek ņemts vērā, kad tiek meklēti darbinieki; kā iespējams kāpt pa karjeras kāpnēm uzņēmumā.

Otrs uzņēmums, ko apmeklēja izglītojamie, bija „Green Hive”, kas nodarbojas ar medus, sulas un sīrupu ražošanu. Īpašnieks iepazīstināja ar uzņēmuma izaugsmi un pastāstīja par darbinieku kvalifikāciju uzņēmumā, kā arī iepazīstināja ar darbinieku profesijām. Pastāstīja pasākuma dalībniekiem arī to, kā izvirzīt mērķus, lai uzņēmums gūtu peļņu.

Paldies par atsaucību uzņēmuma „Ingrid D” un „Green Hive” pārstāvjiem par to, ka iepazīstināja un iedvesmoja audzēkņus nebaidīties izvirzīt mērķi un un sapņot par to, lai varētu kļūt par veiksmīgu uzņēmēju.

Pedagogs karjeras konsultants Arita Andendorfa