PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs


2019. gada 8. - 11. aprīlī audzēkņi no Mašīnbūves, Dzelzceļa un Auto nodaļas piedalījās karjeras attīstības atbalsta forumā „TAVAS KARJERAS EKSPRESIS”, kura ietvaros pirmajā daļā apmeklēja vairākus uzņēmumus, piedalījās dažādās meistarklasēs, iepazinās ar profesijas pārstāvjiem, diskusiju laikā saņēma interesējošo informāciju par profesiju, karjeras attīstības iespējām, kā arī prakses un darba iespējām nākotnē. Savukārt foruma otrajā daļā darba devējiem, audzēkņiem, RVT pārstāvjiem bija iespēja saņemt atgriezenisko saiti par šo karjeras ekskursiju nozīmību karjeras izvēlē. Vairāk info skat.: http://www.rvt.lv/jaunumu-lapa/3110-forums-tavas-karjeras-ekspresis

8. aprīlī Mašīnbūves nodaļas audzēkņi apmeklēja 2 uzņēmumus: SIA “RARE Darbnīca” un AS “Latvijas Finieris”.

SIA “RARE Darbnīca” audzēkņi iepazinās ar ražošanas procesu no idejas, līdz gatavai produkcijai vizuālos uzskates materiālos. Uzņēmums aktīvi nodarbojas ar reklāmas projektu ideju ģenerēšanu, koordinēšanu un realizāciju, nodrošinot iespēju ar mūsdienu tehnoloģiskajām iekārtām saražot vizuālus uzskates materiālus. Audzēkņi satikās ar nozares speciālistiem un aplūkoja visu ražošanas procesu kopumā. Uzņēmuma direktors Mārcis Sparāns dalījās ar savu darba pieredzi un veiksmes stāstu kā plānot savu darbu, lai sasniegtu augstākās virsotnes darba dzīvē.

AS “Latvijas Finieris” ir vadošais Latvijas bērza saplākšņa produktu un saistīto pakalpojumu attīstītājs, ražotājs un piegādātājs pasaulē. Audzēkņus sākumā uzrunāja uzņēmuma Produktu attīstības padomes vadītājs Māris Būmanis, kurš ir tehnikuma absolvents un veiksmīgi izveidojis savu karjeru no operatora amata uzņēmumā līdz valdes locekļa pozīcijai. Šobrīd uzņēmumā vislielākais pieprasījums ir pēc labiem vidējā līmeņa speciālistiem, sava aroda meistariem nevis inženieriem, tāpēc tehnikuma audzēkņiem, absolventiem tiek piedāvāta iespēja gan doties praksē mācību laikā, gan veidot pakāpeniski savu karjeru, uzsākot darba attiecības AS “Latvijas Finieris” komandā. Īpašs paldies uzņēmuma Personāla vadības partnerei Liānai Kutkēvičai par atbalstu ekskursijas organizēšanā!

9. aprīlī Dzelzceļa nodaļas Lokomotīvju saimniecības tehniķa un Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķa programmu audzēkņi apmeklēja Latvijas dzelzceļnieku biedrības Sertificēšanas centru, kurā veica psihofizioloģiskās profesionālās piemērotības testu attiecībā uz specialitāti. Ekskursijas laikā audzēkņi uzzināja, kādas kandidātiem ir prasības darbam dzelzceļā: funkcionālā stāvokļa stabilitāte; koncentrēšanās spējas; uzmanības pārslēgšanās ātrums; uzmanības sadalīšana; iemaņu pārveidošanas spēja; noturība pret traucējošiem faktoriem; operatīvās domāšanas spējas; atmiņas noturība; motivācija darbam.

10. aprīlī Auto nodaļas audzēkņi apmeklēja vairākus nozares uzņēmumus: SIA “ESEngines”, SIA “Auto Truck Studio”, SIA “Vējstikli”.

 

SIA “ESEngines” audzēkņi viesojās pie uzņēmuma dibinātāja Edgara Šūteļa, kurš iedvesmoja ar savu 15 gadu pieredzi iekšdedzes dzinēju remontā, kurš no mazas piemājas garāžas ar lielu sapni par savu darbnīcu ir to īstenojis un šobrīd sevi ir pierādījis gan Latvijas mērogā, gan arī starptautiskā līmenī. SIA “ESEngines” piedāvā pilna servisa iekšdedzes dzinēju remonta pakalpojumu klāstu. Interesentiem bija iespēja izmēģināt savas prasmes iekšdedzes dzinēja detaļu izgatavošanā un iepazīt lodēšanas specifiku šajā jomā. Edgars Šūtelis izteica piedāvājumu audzēkņiem izvēlēties prakses laikā viņa pārstāvēto uzņēmumu, lai papildinātu savas teorētiskās un praktiskās zināšanas.

SIA “Auto Truck Studio” ir lieliska iespēja jauniešiem izprast savu iespējamo karjeras ceļu auto metālapstrādes sektorā. Šajā uzņēmumā lielākoties nodarbojas ar atkritumu savākšanas mašīnu būvniecību un apkopi. Uzņēmuma īpašnieki nodarbojas ne tikai ar šo mašīnu būvniecību un apkopi, bet arī ar Dakaras rallija automobiļu pilveidošanu. Uzņēmuma pārstāvis uzsvēra, ka šajā procesā var piedalīties tikai kvalificēti inženieri, tādējādi akcentējot izglītības nozīmi mūsdienās. Jauniešiem, ieraugot Dakaras rallija automobili, iemirdzējās acis un šāda veida ekskursijas motivē turpināt mācības, lai nākotnē kļūtu par inženieri un spētu paši savām rokām radīt šīs miljonu vērtās mašīnas.

SIA “Vējstikli” ir dinamiski augošs uzņēmums, ko dibinājuši profesionāļi ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi auto stiklu biznesā, kas nodrošina stabilu darbību, augstu kvalitāti un garantijas. Uzņēmuma vadītājs Normunds Ivdra uzsvēra, ka laikam ejot, automobiļu virsbūve var mainīties, var mainīties arī motors no iekšdedzes dzinēja uz elektro, bet stikli automobiļos būs vienmēr un šī aroda speciālistiem darbs būs nodrošināts. Darbs auto stiklu servisa centrā  salīdzinoši ar citām auto apkopes sfērām ir tīrāks, prasa lielu precizitāti un augstu atbildības sajūtu. Profesijas specifika nepieļauj kļūdas, akcentēja N.Ivdra.

Forums tika organizēts Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 

Latvijas Reitingi