PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

epasakumilogo

2018. gada 2. maijā  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras pasākums ‘’Dodies karjeras ceļojumā ar bānīti”. Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas audzēkņi devās uz Gulbeni, lai piedalītos aizraujošā un izzinošā ekskursijā pa SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"  depo  un iepazītos ar šaursliežu dzelzceļa uzbūves un pārmiju īpatnībām. Audzēkņiem tika dota iespēja aplūkot vagonus, iepazīties ar to uzbūvi un atšķirībām no pasažieru platsliežu vagoniem.

Vērtīga bija tikšanās ar tvaika lokomotīves mašīnistu, no kura bija iespējams vairāk uzzināt par tvaika lokomotīves uzbūvi un vēsturi, kā arī atklāt būtiskākās atšķirības no citām lokomotīvēm. Tika izzināta arī veicamā darba specifika, nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas.

Ceļojot pa SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"  depo, tika iepazīta dažādu profesiju darba specifika un pienākumi:  ritošā sastāva remontatslēdznieka  veicamo darbu  pienākumi, pārmijnieka darbam nepieciešamās zināšanas, notika veicamā darba demonstrēšana un  iepazīšanās ar šaursliežu uzbūves un pārmiju īpatnībām. Audzēkņiem tika noorganizēta meistarklase, kurā viņi iepazinās ar rokas drezīnas rasējumiem, uzbūvi, kā arī  drezīnu iedarbināja un veica braucienus ar to.

Neraugoties uz lielo audzēkņu skaitu, pasākums noritēja patīkamā, izzinošā gaisotnē un mājupceļš bija iespaidiem un pārdomām piepildīts, par ko varēja  spriest pēc iesniegto anonīmo anketu izpētes.

Paldies audzēkņiem par ieinteresētību un, cerams, ka ir gūta jauna pieredze, rasti jauni iespaidi un paplašināts redzesloks.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

kpdkcp

 

 Pedagogs karjeras konsultants Diāna Kaušele – Miezīte

Latvijas Reitingi