PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Šī gada 7. martā  Ekonomikas un biroja darba nodaļas vadītāja Inese Tiona un profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Ieva Ruperte kopā ar GK1-1 un GK2-1 grupas audzēkņiem apmeklēja „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” organizēto „Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Pavasara gadatirgu”, kas norisinājās TC “Rīga Plaza”.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas mērķis ir praktisko uzņēmējdarbības un mārketinga prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē, realizējot SMU preces un pakalpojumus.

Kopumā Pavasara gadatirgū piedalījās 120 dažādi skolēnu mācību uzņēmumi, no kuriem 45 SMU pamatskolas grupā un 75 SMU vidusskolas grupā. GK1-1 un GK2-1 grupu audzēkņu uzdevums bija izpētīt un analizēt SMU piedāvātās preces un pakalpojumus, novērtēt stendu iekārtojumu un to informatīvo nodrošinājumu, kā arī uzņēmuma komandas prezentācijas un pārdošanas prasmes. Tāpat audzēkņiem bija jānosaka tie uzņēmumi, kuriem viņi piešķirtu diplomu šādās nominācijās: „Sociāli atbildīgs SMU”, „Labākais stends”, „Inovatīva biznesa ideja”, „Labākā pārdošanas komanda”, „Videi draudzīgs produkts” un „Labākā dāvana”.

 

Par interesantākajām biznesa idejām audzēkņi atzina Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas audzēkņu uzņēmumus „Koka tauriņi” un „Koka pulskteņi”, Skrundas vidusskolas uzņēmumu „Skrundas gardumi”, kā arī Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijas uzņēmumu „Green Glass”.

 

I.Ruperte

Latvijas Reitingi