PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

bp2018

2018. gada 1.martā ar biznesa plānu prezentāciju noslēdzās Komercdarības nodaļas organizētais PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” audzēkņu Biznesa plānu konkurss.

Konkursa mērķi:

  • aktivizēt audzēkņu interesi par komercdarbības uzsākšanu;
  • mācību procesā iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprināt un pielietot praksē;
  • iegūt pieredzi biznesa plānu izstrādē;
  • attīstīt prezentēšanas un viedokļa aizstāvēšanas prasmes.

Konkursā piedalījās 16 audzēkņi ar 12 biznesa plāniem un tajā bija pārstāvētas Ķīmijas tehnoloģijas nodaļa, Auto nodaļa, Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa, Enerģētikas nodaļa un Komercdarbības nodaļa.

Šī gada konkursa tēma – „Es varu un daru!”. Konkursa dalībnieki savos biznesa plānos piedāvāja realizēt idejas, kas ir saistītas ar ikdienas apģērba oriģinālu atjaunošanu, foto studijas ierīkošanu, interešu izglītības nodarbību organizēšanu, plastmasas otrreizējo pārstrādi, cīņu pret augu kaitēkļiem, elektropakalpojumu sniegšanu, auto remonta darbnīcas ierīkošanu, kurā jaunieši paši var remontēt savas automašīnas, apdrukas pakalpojumu sniegšanu, uzlīmju un etiķešu ražošanu, boksa kluba izveidošanu, lāzeršovu un eksotisku apgaismojumu īstenošanu un perifērijas ierīču datorspēlēm ražošanu. Konkursa dalībniekiem bija jāpārliecina žūriju, ka biznesa plānā piedāvātā biznesa ideja ir dzīvotspējīga, kā arī jāatbild uz žūrijas komisijas jautājumiem. Arī paši konkursanti uzdeva jautājumus viens otram. 

bp20182

Atbilstoši PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” Biznesa plānu konkursa nolikumam, pirmās un otrās vietas ieguvēji iegūst tiesības pārstāvēt tehnikumu  Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu Biznesa plānu konkursā, kas šogad norisināsies Malnavas koledžā no 10. līdz 11. maijam. Taču, lai nokļūtu konkursa finālā Malnavas koledžā, tehnikuma labāko biznesa plānu autoriem jāiekļūst visas Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu 15 labāko darbu autoru vidū. Lai izdodas!

Liels paldies skolotājiem Lāsmai Balceraitei, Klārai Paipalai, Atim Papinam, Andim Zavadskim un Brigitai Bržeskai par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā konkursam.

Paldies dalībniekiem un sveicam uzvarētājus!

1.vieta - Arnita Zariņa, Rihards Urbēns, GK3-1 grupa;

2.vieta -Edmunds Mošenkovs, E3 grupa;

3.vieta -Anete Siliņa, Kristīne Linda Cīrule, GK3-1 grupa.

bp20181

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

 

 

 

Latvijas Reitingi