PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2015.gada 7.un 8.maijā Ventspils Tehnikums sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru organizēja Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu biznesa plānu konkursa finālu.

Starp fināla dalībniekiem bija PIKC RVT Laidzes teritoriālās struktūrvienības audzēkne Sandija Grunte ar biznesa plānu SIA „Gruntes”. Savukārt, atbalstīt finālisti un gūt vērtīgu pieredzi devās ekonomikas skolotāji: Atis Papins un Ieva Serjakova, kā arī  GT2 grupas audzēkne Krista Koškina un B4 grupas audzēkne Alīna Bistrova.

Šo divu dienu laikā Ventspils bibliotēkā tika organizēti pedagogu profesionālās kompetences pilnveides semināri, kurus vadīja lektori ar vairāku gadu pieredzi starptautiskajos uzņēmumos:

  1. Lektore Dace Briede Zālīte stāstīja par biznesa modelēšanu, sava produkta  un tā nišas izveidi; ko jāņem vērā, domājot par sava produkta izveidi, kā arī to, kādas ir tipiskākās kļūdas biznesa attīstīšanā.
  2. Lektors Dāvids Štēbelis akcentēja to, kas ir nepieciešams idejas komercializācijai. Kas ir biznesa modelis un kā to izmantot? Lektors demonstrēja prakstiskus piemērus un uzdevumus sava biznesa modeļa izveidošanai.

Pirmajā dienā audzēkņi devās interesantā ekskursijā pa Ventspili, piedalījās orientēšanās sacensībās pa pilsētu. Otrajā dienā notika biznesa plānu konkursa fināls, kurā par uzvarētāju kļuva  PIKC „Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” audzēkne Agrita Aizstrauta ar biznesa plānu „Know-How” mini golfs.

 

 

Ekonomikas skolotāja Ieva Serjakova

Latvijas Reitingi