PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

 

 

No 7.novembra līdz 17.novembrim Komercdarbības nodaļas GK4-1 grupas audzēknes Rebeka Sīle un Anastasija Novotočinova un Laidzes teritoriālās struktūrvienības KM3 grupas audzēkne Līva Ivanova piedalījās apmaiņas braucienā projekta “Erasmus +” ietvaros Rumānijā.

Šī apmaiņas brauciena galvenais mērķis bija attīstīt jauniešu uzņēmējdarbības spējas. Projekta dalībnieki bija jaunieši no septiņām valstīm - Rumānijas, Bulgārijas, Polijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Latvijas. Katru dienu notika apmācības, semināri un komandu spēles, kurās jauniešiem bija iespēja attīstīt savas spējas. Šajā projektā mēs pielietojām savas teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu izpildē un simulācijas spēlēs.

 

Projekta laikā mēs attīstījām savas angļu valodas prases, izstrādājām biznesa plānu, veidojām video CV, mācījāmies strādāt komandā ar dažādiem cilvēkiem, iemācījāmiess prezentēt sevi un savu valsti.

Visas desmit dienas dzīvojām ciematā Eforid Nord. Projekta aktivitātes un semināri notika viesnīcā “Roxana”. Katru dienu mēs soli pa solim tuvojāmies gala rezultātam - biznesa plānam, kuru vajadzēja prezentēt investoriem. Protams, tā visa bija simulācija, tomēr mūs pārsteidza katra dalībnieka inicatīva un nopietnība, projekta laikā. Šajā laikā mēs sapratām, cik svarīga ikdienā ir komanda un komunikācija ar cilvēkiem. Katru dienu mēs analizējām paveikto darbu, katra projekta dalībnieka vājās un stiprās puses.

 

Katru vakaru bija kultūras vakars, kurā katra valsts varēja prezentēt sevi, savas valsts tradīcijas, tradicionālos ēdienus un dejas. Interesanti bija iepazīt citas kultūras. Liels prieks bija pārstāvēt savu valsti tieši novembrī,  - patriotiskajā mēnesī. Mēs varējām lepoties ar savu valsti, tās sasniegumiem un kopīgi dejot latviešu tautas dejas, kuras iemācījām citu tautu jauniešiem. 

 

 

Latvijas Reitingi