PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2020. gada 15. un 16. septembrī norisinājās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia2020. Tehnikumu šajā konkursā pārstāvēja GK4-1 grupas audzēknis Linards Andersons, kas konkursā ieguva 1.vietu.

Konkursā piedalījās audzēkņi no Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma.

Gatavošanos šim konkursam tehnikumā sākām jau 2019. gada novembrī, kad Linards Andersons izcīnija 1.vietu tehnikuma profesionālās meistarības konkursā “Pārdošanas eksperts” un ieguva tiesības startēt nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia2020.

Konkursa pirmajā dienā konkursa dalībniekiem bija jāsagatavo prezentācija un jāpārdod Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens". Otrajā dienā konkursa dalībniekiem bija nepieciešams parādīt savas pārdošanas prasmes, izmantojot angļu valodas zināšanas. Konkursa uzdevumi bija produkta izpēte, prezentācijas sagatavošana un prezentēšana, veikala iekārtošana un produkta pārdošana (lomu spēles ar klientiem), kā arī lietišķā sarakste.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija:

Iveta Liniņa - mārketinga un pārdošanas vadības speciāliste un Biznesa augstskolas Komercdarbības katedras asociēta profesore;

Iveta Ozola- SIA "Grāmatu nams Valters un Rapa" valdes locekle;

Jana Romānova - Estere “Nature Cosmetics” īpašniece.

Konkursanti ir ierindojušies sekojošās pozīcijās:

1. Linards Andersons – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” - 92,51 punkti;

2. Ieva Līga Kajaka – Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola - 72,53 punkti;

3. Rūdolfs Kristiāns Kozlovskis – VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums - 68,42 punkti;

4. Aivita Urķe – Jēkabpils Agrobiznesa koledža - 64,54 punkti;

5. Patrīcija Čiekure – Kandavas Lauksaimniecības tehnikums - 55,63 punkti.

Paldies skolotājai Anastasijai Soloveičikai par atbalstu, Valsts izglītības attīstības aģentūrai un SkillsLatvia. Labākie jaunie profesionāļi varēs turpināt dalību konkursā EuroSkills2020 Austrijā 2021. gada janvārī.

Ņemot vērā to, ka no 13.marta mācības notiek attālināti, attālināti ir noslēdzies arī Komercdarbības nodaļas organizētais Biznesa plānu konkurss.

Konkursa mērķi:

- aktivizēt audzēkņu interesi par komercdarbības uzsākšanu;

- mācību procesā iegūtās teorētiskās zināšanas nostiprināt un pielietot praksē;

- iegūt pieredzi biznesa plānu izstrādē;

- izkopt prezentēšanas un viedokļa aizstāvēšanas prasmes.

Konkursā piedalījās 17 audzēkņi ar 15 biznesa plāniem un tajā bija pārstāvētas Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa, Datorikas nodaļa, Ķīmijas tehnoloģijas nodaļa, Mašīnbūves nodaļa, Enerģētikas nodaļa un Komercdarbības nodaļa.

Konkursa dalībnieki savos biznesa plānos piedāvāja realizēt dažādas idejas, piemēram:

- ražot Islandes ķērpja, salvejas un krustnagliņu&apelsīnu konfektes;

- piedāvāt caurspīdīgas piepūšamas mājiņas ceļotājiem;

- digitālās drukas pakalpojumus;

- stikla podiņos audzētus ārstnieciskos augus zāļu tējas pagatavošanai;

- animētas pasakas, teikas un stāstus, kas tiek rādīti hologrammu veidā;

- automašīnu orgaznizatoru ražošanu;

- tīrīšanas un uzkopšanas pakalpojumus;

- interneta kafejnīcas izveidošanu;

- atkritumu šķirošanas tvertnes piedāvājums;

- sporta inventāra iznomāšanas pakalpojumus;

- globālās pozicionēšanas sistēmu ar mērķi atgriezt nozagtos velosipēdus to īpašniekiem u.c.idejas.

 
Atšīrībā no citiem gadiem, arī biznesa plānu prezentēšana notika attālināti. Lūk rezultāti:

 atbpk

Liels paldies skolotājiem Klārai Paipalai, Atim Papinam, Andim Zavadskim, Brigitai Bržeskai, Lāsmai Balceraitei un Laimrotai Surskai par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā konkursam.

Paldies dalībniekiem un sveicam uzvarētājus!

1.vieta Anastasija Deņisova GL2-2;

2.vieta Elizabete Lapicka GK2-2;

3.vieta Ketija Tuliša GK2-1.

Komercdarbības nodaļas izglītības metodiķe Inese Tiona

 

Profesionālās izglītības kompetences centrā “Rīgas Valsts tehnikums” 26. februārī mazajā zālē notika praktikums “Loģistikas darbinieka diena”. Šī praktikuma dalībnieki bija GL1-1, GL1-2, GL2-1 un GL2-2 grupu audzēkņi.

Praktikuma sākumā grupu audzēkņus sadalīja jauktās komandās, lai attīstītu audzēkņu spēju radoši domāt, prasmi pieņemt lēmumus un sadarboties, strādājot kopā ar citu grupu audzēkņiem. Praktikuma laikā audzēkņi izspēlēja lietišķu spēli “Kravas pārvadājumu organizēšana” un pildot dažādus uzdevumus, audzēkņi ieguva iespēju mācību stundu laikā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praksē. Spēles laikā komandas komplektēja kravas, tās iepakoja un marķēja, izvēlējās kravai atbilstošāko transportēšanas veidu, aizpildīja starptautisko preču – transporta pavadzīmi (CMR) un rēķinu, kā arī aprēķinājapreču atlikumu noliktavā dienas beigās.

imgl1

Apkopojot komandu darba rezultātus, uzvarēja komandas, kuras spēlēja pie 1.galda:
rīta cēlienā: Ketija Grigaļuna (GL2-1), Arvīds Kārkliņš (GL2-1), Vadim Kharchikov (GL2-1), Jurijs Tolstihs (GL2-1), Laura Bruže (GL1-1), Kristīne Formaņicka (GL1-1), Nelli Toņeņkaja (GL1-1);
pēcpusdienas cēlienā: Anastasija Deņisova (GL2-2) , Emīls Keisters (GL2-2), Matīss Popkovs (GL2-2), Renārs Stukmanis (GL2-2), Artjoms Abrosimovs (GL1-2), Ieva Asupa (GL1-2), Kamila Treivase (GL1-2), Kristiāna Urpena (GL1-2).

imgl2

Lūk dažas atsauksmes par spēli:

“Spēle bija interesanta un pamācoša. Bija interesanti strādāt ar pirmo kursu un viņus pamācīt!”

“Spēle bija laba, man viss patika, nākamgad gaidu atkal šo spēli! Nedaudz nepatika, ka bija jāspēlē ar 1.kursu. Viņi nezina tik daudz kā mēs. Varbūt vajadzēja mazāk cilvēku komandā!”

“Spēle man patika. Mēs praktiski darījām to, par ko mācījāmies stundās. Tikai tas bija kā dzīvē un bija vieglāk saprast, kā tas viss darbojas!”

“Tā bija laba ideja, izveidot jauktas komandas no 1.un 2.kursa, jo viņi varēja daudz ko jaunu no mums iemācīties un iegūt jaunu pieredzi un zināšanas ...”

Starplaikā starp spēlēm audzēkņi tikās ar loģistikas uzņēmuma SIA “Göllner Spedition” valdes locekli Līgu Kalniņu, kas pastāstīja par uzņēmuma vēsturi, darbības specifiku un uzņēmuma priekšrocībām, kā arī nosauca tās prasmes un kompetences, kuras vēlētos redzēt jauniešos, kuri plāno apgūt praksi uzņēmumā.

Liels paldies par atbalstu praktikuma organizēšanā direktora vietniecei darba vidē balstītas un mūžizglītības jomā Ingai Šikovai, kā arī lietišķās spēles organizētājām: profesionālo mācību moduļu skolotājām Baibai Lapinskai un Diānai Rogoļevai. 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

2020. gada janvāra beigās, turpinot izmantot skolu programmas “Dzīvei gatavs” piedāvātās vieslekcijas un ekskursijas, GK3-1 un G2 grupas audzēkņi apmeklēja AS Swedbank centrālo ēku un tās Finanšu laboratoriju Balasta dambī 15.

Finanšu laboratorijas pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā ir jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem: 21. gadsimta prasmes, budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, personības attīstība un drošība e-vidē. Audzēkņi sadalījās komandās un katra komanda ātrāk centās atbildēt uz jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās.

Finanšu laboratorija audzēkņiem deva iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās zināšanas, kā arī veicināja sacensības garu savā starpā.

Pēc Finanšu laboratorijas apmeklējuma, audzēkņiem bija iespēja uzzināt vēsturiskos faktus par AS Swedbank centrālo ēku un doties ekskursijā ar ātrgaitas liftu kas pārvietojas ar ātrumu 3,5m vienā sekundē uz vienu no ēkas augšējiem stāviem, kur, izmantojot virtuālās realitātes briles, piedalīties vēl vienā aizraujošā spēlē un vērot Rīgas panorāmu no Swedbank ēkas 25. stāva.

GK3-1 un G2 grupas pavadīja Komercdarbības nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Ieva Rebiņa.

No 2020. gada 29. līdz 30. janvārim, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” norisinājās Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss “Biznesa Kanvu izaicinājums”, kurā piedalījās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas. Šajā konkursā PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” pārstāvēja B2 grupas audzēkne Sandija Sergejeva un GK2-2 grupas audzēknes Elizabete Lapicka un Darja Kudrjavceva.

 

Pirmajā dienā audzēkņi prezentēja savus izveidotos mājasdarbus par tēmu “Nākotnes profesija 2030”. Rīgas Valsts tehnikuma audzēknes uzstājās ar sagatavoto video materiālu par divām nākotnes profesijām – 3D printera inženieris un programmētājs.

 

Pirmās konkursa dienas ietvaros AAS ”Balta” apdrošināšanas reģiona klientu darījumu vadītāja Kristiāna Zvirbule audzēkņiem pastāstīja, kā veidot veiksmīgu komunikāciju ar klientiem un pēc lekcijas, dalībnieki devās ekskursijā uz automatizācijas un vadības sistēmu ražošanas uzņēmumu ‘’AE Partner’’, kur audzēkņi iepazinās ar uzņēmuma vēsturi, uzņēmuma vērtībām un varēja redzēt uzņēmuma ražošanas procesu.

Dienas otrajā pusē, jaunieši izlozes kārtībā tika sadalīti jauktās komandās, un tika uzsākts darbs pie biznesa ideju izstrādāšanas. Šogad konkursa tēma bija: “Izstrādāt izglītības iestādes produkta piedāvājumu nākotnes darba spēkam nepieciešamo prasmju nodrošināšanai … nozarē … pilsētā.’’

Otrajā konkursa dienā audzēkņu priekšā ar lekciju uzstājās ‘’InPass’’ dibinātājs Raivis Ekšteins. Pēc lekcijas audzēkņi grupās turpināja darbu ar konkursa uzdevumu. Otrajā dienas daļā audzēkņi devās ekskursijā uz Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritoriju. Pēc ekskursijas notika uzvarētāju sumināšana un mēs lepojamies, ka starp uzvarētājiem ir arī mūsu tehnikuma audzēknes:

1. vieta –profesija ‘’Vēja ģeneratoru uzstādītājs’’:

Annija Šīrante (Liepājas Valsts tehnikums)

Paula Tumpele (Liepājas Valsts tehnikums)

Elizabete Lapicka (Rīgas Valsts tehnikums)

 

2019. gada 10. decembrī Rīgas Valsts tehnikumā notika ekonomikas olimpiāde. Šogad olimpiādei pieteicās audzēkņi no 1., 2. un 3. kursiem. No kopējā dalībnieku skaita 10 audzēkņi ar augstāko punktu skaitu tiek virzīti uz olimpiādes 2.posmu, pārstāvot sevi un tehnikumu Rīgas pilsētā. Lai veicas mūsu audzēkņiem nākamajos posmos!

Paldies priekšmetu skolotājiem par audzēkņu sagatavošanu olimpiādei - Lāsmai Balceraitei, Laimrotai Surskai, Atim Papinam un Andim Zavadskim.

Zemāk olimpiādes rezultāti: skatīt šeit

Rakstu sagatavoja

Komerczinību un ekonomikas profesionālo priekšmetu

metodiskās komisijas vadītāja Lāsma Balceraite

Latvijas Reitingi