PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Kokapstrādes nodaļa

Eiropas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001, “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 16. februārī uz Jelgavu devās Rīgas Valsts tehnikuma K1-1 un K2-1 Kokapstrādes nodaļas kursu audzēkņi, lai iepazītos ar savas izvēlētās profesijas tālākizglītības iespējām augstskolā. Kokapstrādes katedras mācībspēki bija sagatavojuši ļoti plašu programmu visas dienas ietvaros, iesaistot arī studējošo mežkopju biedrības ,,Šalkone‘’ jauniešus. Starp viņiem bija arī RVT absolvents, mūsu gids un pavadonis Meža fakultātes ēkā notiekošajās nodarbībās un studentu kopmītnēs, kas radīja savdabīgu viesmīlības un kopības sajūtu. Šai mācību ēkai ir ne tikai īpašs koka noformējums un smarža, bet arī muzejiska vēstures un dabas vide, kura liek sajust koku ne tikai kā kokapstrādes izejmateriālu. Botānikas nodarbībā bija iespēja gan pārbaudīt esošās zināšanas, gan iepazīt daudz neredzēta, sajust savu interesi - tas mani saista vai nē, jo šī fakultāte izglīto mežziņus. Nodarbības par meža kaitēkļiem, mežu atjaunošanu un kopšanu dienas gaitā jau vairākos radīja vēlmi studēt tieši šo profesiju.
Lai saprastu, ko dara mežinženieri, varēja iepazīties ar mežizstrādes tehniku un bija radīta pat ekskluzīva iespēja katram pastrādāt ar forvardera simulatoru.
Vislielākā darbošanās notika Kokapstrādes katedrā. Jauniešiem bija iespēja saprast izvēlētās profesijas nozīmīgumu, perspektīvas, jaunumus un pētniecību, kas saistīta ar būvniecību un dažādu lietu radīšanu. Kopā ar pasniedzējiem varēja darboties vai novērot iekārtu un tehnoloģiju pielietojumu kokmateriālu novērtēšanā un testēšanā, pašiem iemēģināt roku lāzergravēšanā. Izvēle studēt šajā augstskolā iepazītās profesijas vairs nevarētu būt nejauša un neapdomāta.

tn LLU

Pedagogs - karjeras konsultants Anita Rekšņa

 

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes nozares profesiju 25. profesionālās meistarības konkursā "Krēsls 2017" piedalījās 5 izglītojamie no PIKC RVT, tajā skaitā 2 audzēkņi no Kokapstrādes nodaļas K1-1 grupas – Dāvis Grundulis un Miks Kamļevs, skolotājs Aivis Āva, 2 izglītojamie no Krāslavas teritoriālās struktūrvienības, skolotājs Jānis Kuklis un 1 audzēknis no Limbažu teritoriālās struktūrvienības, skolotājs Andris Vimba.
Konkurss "Krēsls" norisinājās no 2017.gada 28. maija līdz 2. jūnijam Profesionālās izglītības kompetences centrā "Rīgas Mākslas un mediju tehnikums". Visi izglītojamie piedalījās Brīvajā nominācijā. PIKC RVT K1-1 grupas audzēkņi Dāvis Grandbergs ieguva 7. vietu, Miks Kamļevs - 11. vietu. Krāslavas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi ieguva 10. un 13. vietu, bet Limbažu teritoriālās struktūrvienības audzēknis ieguva 12. vietu.

kresls

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

2015. gada  16. novembrī PIKC RVT Kokapstrādes nodaļas ceturtā kursa jaunieši apmeklēja mēbeļu ražošanas uzņēmumu „ITAB JPD PRODUCTION”, kas aprīkots ar modernām iekārtām un darbgaldiem,lai iepazītos ar nozares uzņēmuma profilu, kā arī ar tālākajām darba un prakses iespējām šajā uzņēmumā.

SIA „Itab JPD Production" ir augošs starptautisks kokapstrādes uzņēmums, kas ražo tirdzniecības iekārtas un mēbeles eksporta tirgiem, kā arī ir viens no lielākajiem specializēto biroju un mazumtirdzniecības

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Kokapstrādes nodaļas prezentācija "Koka izstrādājumu ražošanas tehniķis"

Rīgas reģionālais pusfināls, kur par erudītākās komandas titulu darba tiesību un aizsardzības jomā sacentās 10 komandas no Rīgas reģiona profesionālajām izglītības iestādēm.

Starp šīm 10 komandām bija arī PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” Kokapstrādes nodaļas K4-1 grupas komanda, kuru veidoja R.Bidzāns, K.Bulks, D.Klints, R.Zariņš, G.Jermacāns, A.Kuļšs, O.Krūzītis, R.Golmeisters, J.Pudulis un komandas kapteinis Ainars Pasovs. Sacensību laikā komandai bija jāsagatavo mājas darbu, jāatbild uz 22

Latvijas Reitingi