PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

8.novembrī jau piekto gadu notika papīra tiltu konstruēšanas starptautiskās sacensības “Papīra tilti”, kuras rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tilts bija jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošināja organizētāji. Komandām tika piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Papīra tiltu konstruēšanai tika atvēlētas divas stundas, bet pēc tam sākās vērtēšana – tiltus ievietoja slogošanas aparātā un novēroja tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju atzīts tas tilts, kurš izturēja vislielāko slodzi. Sacensības notika trijās kategorijās: studentu, uzņēmumu un skolēnu.

Šajās sacensībās skolēnu kategorijā PIKC RVT pārstāvēja Dzelzceļa nodaļas 2.kursa audzēkņi un ieguva sekojošus rezultātus:

5.vieta - komanda “4Ra” (grupa TA2/TP2 - Jana Sergejeva, Gvido Urniežus un Maksimilians Minakovs);

4.vieta - komanda “Lambda” (grupa TA2/TP2 - Ņikita Rogačovs, Nikita Koroļovs un Niks Damarovskis);

3.vieta - komanda “Abrams” (grupa L2 - Igors Rjabovs, Artjoms Bērziņš un Vadims Jerins);

1.vieta - komanda “Loko” (grupa L2 - Vladimirs Semenčenko, Ņikita Haļeckis un Emīls Zakarevskis).

Pirmo vietu starp visām 70 sacensību komandām, kuras piedalījās sacensībās, otro gadu pēc kārtas ieguva komanda “K-1”, kuras veidotais tilts spēja noturēt 118 kg lielu slodzi. PIKC RVT komandas “Loko” veidotais tilts spēja izturēt 34 kg slogojumu, kas ir viens no labākajiem rezultātiem TOP-10.

Audzēkņus sagatavoja un atbalstīt līdzi devās viņu matemātikas skolotāja Tatjana Sivačova.

Apsveicam Dzelzceļa nodaļas 2.kursa audzēkņus ar augstajiem panākumiem un paldies matemātikas skolotājai Tatjanai Sivačovai par sniegto atbalstu audzēkņiem gatavojoties sacensībām!

tn DSC 8581

 

Latvijas Reitingi