PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Lai popularizētu dzelzceļa profesijas un dotu iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajās profesijās, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, iepazīstinātu audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem, 2016. gada 28. un 29. aprīlī PIKC „Daugavpils tehnikums” notika 2. Starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu dzelzceļa profesiju audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Draudzība uz tērauda spārniem”.

Profesionālās meistarības konkursā piedalījās 21 konkursants no Igaunijas, Lietuvas  un divām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Konkursu organizēja Valsts izglītības satura centrs kopā ar PIKC „Daugavpils tehnikums” sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš” un Latvijas Dzelzceļnieku biedrību.

No PIKC RVT konkursā piedalījās: specialitāte: „Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis”-

  • Tengizs Mebonija- TP2 grupa;
  • Jānis Kļešniks- TP2 grupa;
  • Ļigita Možeiko -ET1 grupa,

specialitāte: „Lokomotīvju saimniecības tehniķis"-

  • Emīls Straupis - L2 grupa;
  • Ruslans Atonēvičs - L4 grupa;
  • Mārtiņš Stendzinieks - L4 grupa.

Katru izglītības iestādi pārstāvēja 2 komandas. Audzēkņi prezentēja savu specialitāti, pildīja testu par vispasaules dzelzceļa vēsturi, veica praktiskos uzdevumus un sportoja. 28. aprīļa vakarā jaunieši devās ekskursijā pa Daugavpili, apmeklēja Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju. 29. aprīlī audzēkņi sportoja LdzSA dzelzceļnieku atpūtas bazē “Virogna”.

VISC pārstāvji izteica pateicību Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa organizētājiem, apbalvoja audzēkņus un skolotājus. Pateicības tika izteiktas Rīgas Valsts tehnikuma skolotājiem par audzēkņu sagatavošanu konkursam: A. Grivānam, I. Grivānei, J. Griņevskai, J. Dārzniekam.

Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt šos radošos svētkus Daugavpilī!

Skolotāja Jeļena Griņevska

Latvijas Reitingi