PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Dzelzceļa nodaļa

2019. novembrī Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļā paralēli jauno profesionāļu meistarības konkursam nominācijās: “Dzelzceļa transports” un “Dzelzceļa pakalpojumi”, praktisko mācību centrā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros “DZELZCEĻA DIENA 2020”, kura mērķis bija 1. un 2. kursu Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem veicināt interesi par izvēlēto       profesiju un veicināt pozitīvu priekšstatu par nākotnes darba iespējam nozarē, ka arī stiprināt savu piederību tehnikumam.

AS "Pasažieru vilciens" Personāla projektu vadītāja Iveta Freimane ar tēmu “Mūsdienīgie pasažieru pārvadājumi” iepazīstināja jauniešus ar prakses un darba iespējām uzņēmumā. Stāstīja par darbinieka atbildību, motivāciju un vērtībām kā arī informēja, kādi dzelzceļa profesiju pārstāvji mūsdienās ir pieprasītākie jeb “topā”. Tāpat audzēkņi uzzināja par mūsdienu tendencēm, izaicinājumiem pasažieru pārvadājumos un jauno jeb “nākotnes” vilcienu iegādi. Iedvesmojošo stāstījumu papildināja AS "Pasažieru vilciens" vadošie tehniskie darbinieki, atbildot uz praktiskiem jautājumiem par viņu darba ikdienu.

VAS „Latvijas dzelzceļš” pārstāvēja divi speciālisti Ārijs Tuņķelis, Tehniskās vadības direkcijas Tehniskās daļas kvalitātes un standartizācijas vadītājs un Artjoms Karčevskis, Automātikas daļas Elektromehānisko iekārtu galvenais speciālists. Darba devēju pārstāvji iepazīstināja “topošos dzelzceļniekus” ar grozījumiem Dzelzceļa likumā un ES prasībām vilces līdzekļu ekspluatācijai. Tikšanās laikā speciālisti sniedza atbildes interesentiem par jaunākajām tehnoloģijām dzelzceļa vadībās sistēmās.

Lai savlaicīgi rosinātu audzēkņus domāt par studiju iespējām pēc tehnikuma absolvēšanas pasākumā uzstājās arī augstskolas pārstāve, RTU Transporta institūta doktorante Anastasija Pinčuka.

Pasākuma otrajā daļā audzēkņi kopā ar nozares pārstāvjiem un profesionālo priekšmetu skolotājiem devās ekskursijā uz Dzelzceļa staciju “Šķirotava”, kur klātienē iepazina darba vidi un apstākļus.

Paralēli Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem piedāvātajām karjeras atbalsta aktivitātēm, “Dzelzceļa dienas” ietvaros, arī pamatskolas skolēni varēja saņemt informāciju par tehnikumā piedāvātajām dzelzceļa specialitātēm un darboties praktiski meistardarbnīcās:

  • Pārvadājumu organizācijas aizkulises (skolotāja J. Griņevska);
  • Brauciena simulācija maršrutā Rīgas – Daugavpils (skolotājs A. Melderis);
  • Dzelzceļa transporta daudzveidība (skolotāja I. Grivane un L2 grupas audzēkņi);
  • Automātisko sistēmu labirinti (skolotāja N. Lukjaņenoka).

Paldies Pļaviņu novada ģimnāzijas un Rīgas Pārdaugavas pamatskolas pedagogiem karjeras konsultantiem par skolēnu profesionālās ievirzes veicināšanu.

 

8.novembrī jau piekto gadu notika papīra tiltu konstruēšanas starptautiskās sacensības “Papīra tilti”, kuras rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde. Tilts bija jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošināja organizētāji. Komandām tika piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Papīra tiltu konstruēšanai

Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas L4 grupas audzēkņi no šī gada 5. novembra līdz 9. novembrim apmeklēja A/S “L-ekspresis”. Uzņēmumā audzēkņi paaugstināja savas profesionālās iemaņas un prasmes. Šajā laika posmā audzēkņi praktiski iepazinās ar sekojošām mācību tēmām:

  • auto sakabes augstuma mērīšana un atkabināšanas pievada ķēdes garuma pārbaude;
  • rullīšu gultņa demontāža, apskate, montāža. Radiālspraugas un aksiālas spraugas

Rīgas Valsts tehnikuma Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem tika dota lieliska iespēja piedalīties starptautiskā konkursā “International Contest of Train Drivers and Logistics Forwarding Agents”. Savas spējas varēja pierādīt 10 komandas no astoņām dalībvalstīm- Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Moldovas, Polijas, Slovākijas un Ukrainas. Konkursa ietvaros komandas pārstāvji iepazina Viļnu, interesantākās vietas, dažādus vēsturiskus apskates objektus.  Taču pati interesantākā sadaļa bija dalība konkursā, kur tehnikuma audzēkņiem bija iespēja pierādīt sevi un savas zināšanas, apgūtās prasmes erudīcijas spēlēs, kurās  tika iegūtas godalgotās otrā un trešā vieta. Erudīcijas konkurss sastāvēja no trijām daļām. Pirmā daļa- prezentācija, kur komandai vajadzēja prezentēt sevi, pasniegt savu domu citiem. Otrā daļa bija tests, kur bija jāpierāda zināšanas par avio transportu, autotransportu, ūdens transportu un dzelzceļa transportu. Nebija viegli un vienkārši, jo visi jautājumi bija angļu valodā. Un trešā daļa bija praktiskās iemaņas. Tika dots noteikts uzdevums; sagatavot kravu pārvadāšanai.

            Starptautiskā konkursa ietvaros tika nodibinātas draudzīgas saiknes ar citām skolām. Kopumā konkurss bija aizraujošs un izglītojošs. Bija liels gods pārstāvēt PIKC RVT.

PIKC RVT audzēkņi Jānis Klešniks un Tengiza Mebonija

bildesdz

Lai popularizētu dzelzceļa profesijas un dotu iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajās profesijās, kā arī veicinātu sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, iepazīstinātu audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām un nākamajiem darba devējiem, 2016. gada 28. un 29. aprīlī PIKC „Daugavpils tehnikums” notika 2. Starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu dzelzceļa profesiju audzēkņu profesionālās meistarības

Latvijas Reitingi