PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

pcizlaidums

Nedaudz netradicionālā laikā - 2018. gada 26. janvārī Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā notika izlaidums kvalifikācijas “Poligrāfijas ražošanas tehniķis” absolventiem. Kvalifikācijas apliecības tika piešķirtas 23 speciālistiem, kuri, pamatojoties uz MK noteiktumiem Nr. 146 no 2011. gada 22. februāra “Kārtība, kādā novērtē ārpus formālās izglītības sistēmas apgūto profesionālo kompetenci” un noslēgtu deleģēšanas līgumu starp Izglītības kvalitātes valsts dienestu un Profesionālās izglītības kompetences centru “Rīgas Valsts tehnikums”, sekmīgi nokārtoja profesionālās kvalifikācijas eksāmenu ( 82% no kvalifikācijas ieguvējiem to paveica ar vērtējumu 8 un augstāk). Četri absolventi kvalifikācijas pārbaudījumu nokārtoja izcili! Tas ir lielisks pierādījums tam, ka poligrāfijas nozarē strādājošie speciālisti ir ne tikai pieredzes bagāti, bet arī ļoti erudīti profesionālajās zināšanās.

Izlaidumu atklāja Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga un Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas izglītības metodiķis Normunds Tiltiņš.  Apsveikuma vārdus teica Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore Ieva Bečere. LPUA valdes priekšsēdētāja vietnieks, izdevējs un kvalifikācijas komisijas pārstāvis Artis Ērglis izteica gandarījumu un mudināja kvalifikācijas saņēmējus neapstāties pie sasniegtā. Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas metodiķe Ārija Čerpinska pauda atzinību  kvalificētajiem speciālistiem un izteica pārliecību, ka nebija jau nemaz tik grūti.

Kvalifikāciju “Poligrāfijas ražošanas tehniķis” ieguvušie speciālisti pārstāvēja trīs Latvijā pazīstamus uzņēmumus: SIA GR ART & PRINT, SIA Masterprint un digitālās drukas tipogrāfiju Dobums. Esam lepni un priecīgi par mūsu absolventu sasniegumiem, apsveicam viņus un vēlam demonstrēt profesionālu izcilību tālākajā darbā!

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Rīgas Valsts tehnikuma Praktisko mācību centrā  2017. gada 9. novembrī ar rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu noslēdzās nacionālais konkurss „Labākais iepakojums Latvijā 2017”, ko organizēja Latvijas Iepakojuma asociācija. Šogad konkursā piedalījās 18 konkursanti ar 36 iepakojumiem un iepakojumu sērijām.

Tradicionāli konkurss norisinās vairākos posmos. Iesniegtos darbus vērtē gan patērētāji, gan arī nozares profesionāļi. Noteikti kritēriji – konstrukcija, forma, dizains, funkcionalitāte, kopiespaids kalpoja par pamatu žūrijas vērtējumam.

            2017. gada 20. un 21. septembrī viesnīcu - restorānu kompleksā "Shpatser", kas atrodas Briuhovičos netālu no Ļvovas (Ukraina), notika XI Starptautiska zinātniski-praktiska konference "Iepakošanas nozare (tehniskie risinājumi Save Food robežās)».

Vienpadsmito gadu pēc kārtas konferences organizētāji bija Iepakotāju klubs, IAC "Iepakojums", Ukrainas Preses akadēmija., konferences ģenerālsponsors - uzņēmums IMMER Group, sponsori - uzņēmumi DOW, DuPont, Coca-Cola, Henkel, Kodak, Hewlett Packard, Markets Consulting Group, «Demetra Odis", "Vīnes kafija", "Bāze", "MonoPak", "Uniprint".

            Šogad konferencē piedalījās 87 speciālisti, kuri pārstāvēja  55 uzņēmumus un organizācijas no 5 valstīm un 15 pilsētām. No tiem 22 piedalījās pirmo reizi. Konferences dalībnieki pārstāvēja gan Ukrainas uzņēmumus, gan ārvalstu uzņēmumu pārstāvniecības Ukrainā, viņu vidū bija arī sešu universitāšu profesori un pētnieki.

             Pēdējā laikā būtiska ir kļuvusi informācijas funkcija iepakojuma izveidē, iepakojuma apdare, nozīmīgs ir mūsdienu digitālo tehnoloģiju pielietojums. Gan par šiem, gan arī  par pirmsdrukas un drukāšanas procesu konferencē uzstājās Latvijas pārstāve Dagnija Vanaga.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atlases konkursos noskaidrojusi meistarīgākos jauniešus astoņos prasmju konkursos, kas dosies pārstāvēt Latviju līdz šim vērienīgākajā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim.

Starptautiskajā konkursā, kas notiks jau 44. reizi, sacentīsies vairāk nekā 1300 jauno profesionāļu no 77 WorldSkills International organizācijas dalībvalstīm, piedaloties 51 prasmju konkursā.

Ceļazīmi uz WorldSkills 2017 konkursu grafiskā dizainera profesijā ieguva mūsu nodaļas 2017.g. absolvente  Katrīna Elizabete Sīle. Latvijas komandas rezerves dalībniece šajā nominācijā ir arī mūsu absolvente Rasa Olekša.

Atlases kārtā kandidātiem grafiskā dizainera profesijā pirmajā dienā bija jāizveido produkta etiķete un attiecīgā iepakojuma vizualizācija, otrajā dienā uzdevums bija veidot produktu reklāmas plakātu un bukletu.

Atbalstīsim mūsu meitenes gan atlikušajā gatavošanās posmā, gan turēsim īkšķus par augstiem visu Latvijas jauniešus sasniegumiem konkursā WorldSkills 2017!

http://viaa.gov.lv/lat/skillslatvia/worldskills/worldskills_2017/atlase/?text_id=39520

vai

www.flickr.com/photos/73458727@N06/36512507966/in/album-72157687361811896/

Latvijas Reitingi