PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Datorikas nodaļa

Jau 13 gadus Latvijā notiek robotikas sacensības. Latvijas Robotikas čempionāts 2019./2020. notiks 6 posmos visā Latvijā. Sezona sākās 2019. gada septembrī Jelgavā un ilgs līdz 2020. gada maijam, šajā laikā dodot iespēju skolēniem, studentiem un robotikas entuziastiem demonstrēt savas robotu būvēšanas prasmes. 
2020. gada 25. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latvijas čempionāta kārtējais posms. Sacensību disciplīnās - Līnijsekošana, Mini Sumo, Lego Sumo, iRobot Sumo, Freestyle, Folkrace, pilotējamo Droni, un pirmo reizi Latvijas čempionātos Antweigt - piedalījās vairāk nekā 350 dalībnieku ar saviem robotiem. Šī gada sacensībās Preiļos piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas. Robotikas čempionātā disciplīnā “iRobot Sumo” piedalījās arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” skolotājs Igors Litvjakovs. 
iRobot Sumo robotu sacensību video var redzēt https://youtu.be/C4UYodhgnd4?t=33536
Nākamie čempionāta posmi būsSiguldā, Rēzeknē un Rīgā “Siguldas robotu kausa”posms22.02.2020., Rēzeknes RTA posms 25.04.2020. un 09.05.2020. Rīgas RTU posms.  

2.,3. un 4. decembrī Rīgas Valsts tehnikuma DT1-4, DT1-5, DP1-1, DP1-2, DP1-3 un S1 kursa audzēkņi ‘’Informātikas’’ stundās kopā ar skolotāju Ainu Motivāni apmeklēja ‘’Videogames’’ muzeju, kur iepazinās ar video spēļu veidošanas vēsturi, aparatūru. Izmēģināja jau vēsturē aizgājušās spēles un datorus, atcerējās savu bērnību. Senākie eksponāti “Videogames.lv” muzejā ir no pagājušā gadsimta 1970. gadu vidus.

Paldies Tomam Zaltānam par interesanto stāstījumu.

Uzņēmums “Exigen Services Latvia”, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds izsludina pieteikšanos prestižajai Eižena Āriņa balvai datorikā. Balva izceļ sekmīgākos Latvijas IT nozares pārstāvjus, kas snieguši nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā vai praktisku ieguldījumu IT jomā, izstrādājot un ieviešot novatoriskus un sabiedrībai aktuālus IT risinājumus.
“Eižena Āriņa balva ir dibināta, lai izceltu un pateiktos cilvēkiem, kuri ar savu sniegumu būvējuši ceļu informācijas tehnoloģiju attīstībai. Tās saņēmēju vidū ir Latvijas IT nozares pamatlicēji, jaunu pētījumu virzienu izstrādātāji, kā arī datorzinātnes teorētiskās bāzes veidotāji. Mēs aicinām pieteikt izcilniekus, īpašu uzmanību pievēršot tiem, kuri atrisinājuši sabiedrībai būtiskus jautājumus IT jomā," skaidro AS "Exigen Services Latvia" valdes priekšsēdētājs Māris Dreimanis. 
Pērn par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā balvu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Modelēšanas un imitācijas katedras vadītājs Dr. habil. sc. ing., Prof. Jurijs Merkurjevs, bet par praktisku ieguldījumu datorikā apbalvots tika Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) vadošais pētnieks Dr.dat., Prof. Guntis Bārzdiņš. 
Pieteikt Eižena Āriņa balvai savus sasniegumus vai arī nominēt kādu sev zināmu IT jomas pārstāvi var ikviens, no 23. augusta līdz 13.septembrim, aizpildot pieteikumu mājas lapā www.arinabalva.lv. Balvas pasniegšana notiks svinīgā pasākumā 18. oktobrī, Melngalvju namā. 
Eižena Āriņa balva datorikā ir viens no prestižākajiem apbalvojumiem Latvijas IT nozarē, kas tiek pasniegta kopš 2000. gada. Apbalvojums nosaukts par godu Latvijas datorzinātnes pamatlicējam profesoram Eiženam Āriņam, un to var iegūt tikai reizi mūžā. Balvas ieguvējs saņem īpašu zelta medaļu, diplomu un naudas balvu 2500 EUR apmērā.

 

2017. gada 24. martā PIKC RVT Datorikas nodaļā ieradās uzņēmuma “ScandiWeb” pārstāvji pēc skolotāja Normunda Paudera uzaicinājuma. Vizītes laikā Datorikas nodaļas 3. kursu un Jauniešu garantijas grupu audzēkņi tika iepazīstināti ar programmēšanas jomas niansēm un prakses iespējām šajā uzņēmumā.  

Viens no “ScandiWeb” darbiniekiem – Artūrs Lataks, kurš ir bijušais PIKC RVT Datorikas nodaļas absolvents, dalījās savā darba pieredzē. Vizītes laikā Artūrs pastāstīja, kāda bija viņa pieredze kā audzēknim, sākot prakses gaitas šajā uzņēmumā, un kā viņš ir izaudzis par augsta līmeņa programmētāju.

Uzņēmuma projektu vadītāja Justīne Ķīķere pastāstīja audzēkņiem par  “ScandiWeb” dzīvi – viņi tika iepazīstināti ar labās prakses piemēriem kā uzrunāt topošo darba devēju. Prezentācijas laikā audzēkņi uzzināja, ar kādām tehnoloģijām strādā “ScandiWeb” darbinieki, kā viņi pavada brīvo laiku.

Viens no nopietnākajiem projektiem pagājušajā gadā uzņēmumā “ScandiWeb” bija Ziemassvētku eglītes iedegšana Rīgas Doma laukumā un Ginesa rekorda uzstādīšana, kas arī veiksmīgi izdevās. Noslēgumā visi audzēkņi tika iepazīstināti ar prakses testa uzdevumu. Jebkuram audzēknim tika dota iespēja, kvalitatīvi izpildot uzdevumu, tikt uzaicinātam uz praksi uzņēmumā vai reālām darba pārrunām.

D41 un D42 grupu audzēkņu kopsapulce notiks 05.01.2017 - 9.00, 354. kabinetā.
D43 grupas audzēkņu kopsapulce notiks 05.01.2017 - 10.00 345. kabinetā.
Tiks izsniegti līgumi parakstīšanai tiem, kam ir prakses vietas un prakses dienasgrāmatas.
Steidzīģi ziņot savus datus par praksi audzinātājai, ja nav šī lieta vel nokārtota, izmantojot Mykoob vidi.

Latvijas Reitingi