PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Auto nodaļa

Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas 2. kursa audzēknis Reinis Doveiks un 3.kursa audzēknis Roberts Lūkass Lukašēvičs no 3.-5. jūlijam kopā ar vēl citiem 13 jaunajiem speciālistiem cīnījās profesionālās meistarības konkursā par "Jaunais automehāniķis 2020" titulu. Vīruss ieviesa savas korekcijas arī konkursa norisē un tas tika pārcelts uz vēlāku laiku, kā arī starptautiskais fināls šogad nenotiks, bet tas nemazina prieku par panākumiem konkursā, jo Reinis izcīnīja šo titulu - 1.vieta, bet Roberts palika godpilnajā 8.vietā. Konkursa finālā kopumā startēja 15  jaunieši, kam trīs dienu laikā bija  jāveic 15 dažādi uzdevumi, katru dienu citā vietā.

Pēc pirmās dienas jau bija skaidrs ka mūsu skolas jaunieši šogad cīnīsies par labām vietām, otras dienas noslēgumā Reini no pirmās vietas šķīra tikai 8 punkti, bet no 3.vietas - 0,5 punkti... Ja pirmajās divās dienās bija iespēja redzēt visu dalībnieku punktus, tad trešajā dienā jaunieši neredzēja citus rezultātus un intriga saglabājās līdz pat uzvarētāju paziņošanai. Uzdevumi šogad bija ļoti interesanti un visaptveroši - gan vieglās, gan smagās automašīnas, moto un pat traktortehnika. Konkursa dalībnieki atzina ka bija ļoti interesanti piedalīties, kā arī iegūta vērtīga pieredze.  Reinis skolai izcīnīja iespēju iegādāties aprīkojumu Auto nodaļai 1000 EUR apmērā, kā arī no FEBI mūsu tehnikums saņēma dāvanu – futbola spēļu galdu, ko plānojam izvietot skolas dienesta viesnīcā Dārzciema ielā. Gan konkursa uzvarētāji, gan pārējie dalībnieki saņēma vērtīgas balvas no konkursa atbalstītājiem. Paldies jauniešiem par dalību, paldies Auto nodaļas skolotājiem par sagatavošanu dalībai konkursā, kā arī konkursa organizētājiem un tā atbalstītajiem! 

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/MANLatvija/posts/1534358703402828

No 12. līdz 14. aprīlim izstādē “Auto 2019” Ķīpsalas izstāžu hallē norisinājās ikgadējais SIA InterCar Latvija rīkotais profesionālās meistarības konkursa ,,Jaunais automehāniķis 2019" fināls. Tajā par iespēju nest Latvijas vārdu pasaulē sacentās 15 labākie jaunie automehāniķi.  Ar katru gadu pieaug ne tikai jauno speciālistu prasmju kvalitāte, bet arī Eiropas labāko rūpnīcu interese par mūsu speciālistiem. Konkurss tiek augsti novērtēts arī starptautiskā līmenī. Konkursā piedalījās Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas 2. kursa audzēknis Toms Skulte (A2-1).

Konkursa finālistiem rotācijas kārtībā bija jāveic dažādas sarežģītības uzdevumi – VW Polo 9N priekšējās piekares remonts, automašīnas dīzeļsistēmas diagnostika, turbīnas defektācija un pareizas uzstādīšanas kārtība, bremžu kluču un diska nomaiņa, ģeneratora defektācija un remonts, vārsta blīvslēga nomaiņa, amortizatora nomaiņa, kardāna uzbūve un remonts, zobsiksnas nomaiņa, motocikla sajūga nomaiņa, sajūga un dubultmasas spararata nomaiņa, startera un ģeneratora diagnostika, gultņu nomaiņa automašīnas priekšējam ritenim.

Toms Skulte: “Konkurence bija ļoti sīva, ko arī atspoguļoja blīvie rezultāti. Katrs iegūtais punkts bija ļoti nozīmīgs. Konkursā bija jāizpilda 15 dažādi uzdevumi, no kuriem katra uzdevuma paveikšana nebūtu iespējama bez nopietnas sagatavošanās. Uzdevumi bija interesanti un daudzveidīgi, tos izveidoja gan Latviju pārstāvoši uzņēmumi, gan arī starptautiski partneri. Gatavojoties konkursam, bija nepieciešams papildināt zināšanas un prasmes, konkursa uzdevumu veikšanā ieguvu nenovērtējamu pieredzi. Liels paldies ir sakāms skolotājiem Jānim Arklam, Andrim Lagzdiņam un Edgaram Geisleram, bez viņu atbalsta es nebūtu varējis nostartēt konkursā ar labu rezultātu. Kopvērtējumā izcīnīju 7. vietu.”

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas komanda 2019. gada 29. martā piedalījās Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma rīkotajā profesionālās meistarības konkursā “Kandavas kauss automehāniķiem 2019”. Konkursā kopumā piedalījās 10 komandas no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm. Pārstāvētas bija Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Jelgavas tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas struktūrvienība, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Aizkraukles profesionālā vidusskola, Ventspils tehnikums, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienība un Rīgas Valsts tehnikums.

Visām komandām bija jāveic desmit konkursa uzdevumi. Katrā komandā bija divi dalībnieki, Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja Toms Skulte (A2-1) un Dāvis Rūtenbergs (A3-2). Trijos no konkursa darba uzdevumiem mūsu puišiem izdevās uzrādīt labāko rezultātu – virpošanas darbos, komponentu atpazīšanā un bremžu kluču nomaiņā. Līdz ar to, par visiem konkursa uzdevumiem kopumā tika savākts lielākais punktu skaits.

Apsveicam mūsu puišus ar panākumu un liels paldies par ieguldīto darbu Auto nodaļas skolotājiem Andrim Lagzdiņam, Jānim Arklam un Edgaram Geisleram.

Jauniešu dienās 2018. gada 1. jūnijā PIKC RVT Praktisko mācību centrā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika pasākums “Ja esi automehāniķis”, kurā bija aicināti Auto nodaļas audzēkņi un visi pārējie interesenti, lai tuvāk iepazītu profesiju, izglītības iespējas, autoservisu darbu un risinājumus uzņēmējdarbībā. Pasākumā viesojās CSDD pārstāvji ar interesantu prezentāciju par aktualitātēm ceļu satiksmē. Automobiļu tehniskās kontroles pārstāvji mācīja pārbaudīt lukturu gaismas atbilstību tam paredzētā stendā un aicināja puišus pie sevis praksē. Pasākuma dalībnieki varēja izjaukt motoru, redzēt pārbūvētas automašīnas sporta un izstāžu mērķiem, dzirdēt interesantus stāstus. Taču vēl aizraujošāk bija sacīkšu automobilī pavizināties vai sēdēt pie stūres.

Pasākuma organizatori bija nodaļas vadītājs Andrejs Stūris, kurš saņēma sveicienus no saviem bijušajiem audzēkņiem – tagadējiem profesionāļiem, kā arī viņa kādreizējais audzēknis, bet tagad skolotājs Gints Spruncis. Jā, tieši tā – SKOLOTĀJS!

a20181

Materiālu sagatavoja PKK Anita Rekšņa

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

2018. gada 16. un 17. maijā, kā arī 22. un 23. maijā PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Auto nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājiem un trešo kursu audzēkņiem, kā arī nozares pārstāvjiem bija iespēja piedalīties mācību seminārā, ko PIKC RVT Praktisko mācību centra tehniskajās telpās Dārzciema ielā 70 rīkoja SIA ,,Vējstikli" (Latvija) un SAINT-GOBAIN pārstāvji Baltijas valstīs “Sekurit Partners” (Igaunija). „Sekurit Partners” ir sava akadēmija — „Sekurit Academy”. Tā ir vieta, kur tiek papildinātas darbinieku zināšanas un apgūts itin viss par jaunākajiem produktiem un tehnoloģijām automobiļu stiklošanas jomā.

Semināra dalībnieki vispirms tika iepazīstināti teorētiskās nodarbībās ar jaunumiem un aktuālākajām tehnoloģijām auto stiklu apstrādes un sensoru kalibrēšanas jautājumos. Pēc teorētiskajām nodarbībām sekoja praktiskās nodarbības vējstiklu apstrādē, kā arī ar dažādi praktiski uzdevumi regulēšanā pie stenda. Šajā seminārā vērtīgas zināšanas ieguva ne tikai audzēkņi un tehnikuma profesionālo priekšmetu skolotāji, bet arī auto servisu pārstāvji un citi nozares profesionāļi. Semināra kafijas pauzēs turpinājās spraigas diskusijas, dalīšanās pieredzē un praktiskajos risinājumos, kas īpaši vērtīga bija topošajiem auto mehāniķiem.

auto2018

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

2018. gada 19. aprīlī ,,Alien TIC" rīkoja mācību semināru SIA Inchcape Motors Latvia (oficiālais BMW pārstāvis Latvijā) autosalona telpās, Dārzciema ielā 64a. Mācību seminārā piedalījās PIKC RVT Auto nodaļas pirmā un otrā kursa audzēkņi. Seminārā jaunieši iepazinās ar jaunākajām tehnoloģijām automobiļu apkopē un ekspluatācijā. Nodarbības vadīja lektors Andrejs Širokovs, kurš interesentiem ne tikai stāstīja, bet dienas otrā pusē arī demonstrēja efektīvos un ūdeni taupošos auto kopšanas līdzekļus. Semināra noslēgumā jauniešiem bija dota iespēja iepazīties ar firmas servisa darbu.

Auto nodaļas izglītības metodiķis 

Andrejs Stūris

 

car

 

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Latvijas Reitingi