+371 67324146

Mēs “Demokrātijas jūrā” Polijā

            Laikā no 2021. gada 22. oktobra līdz 30. oktobrim deviņi jaunieši – Kristiāna Priedīte (B4), Ērika Slušnija (B2), Sandra Sanija Broka (B1), Gabriela Silva Freimane (G1), Amanda Oļekna (G3), Edijs Aizgirevičs (DP1-1), Harijs Jaunzems (GL3-2), Raivo Aukštikalnis (GL3-2), Ritvars Erns (GL3-2) – Komercdarbības nodaļas skolotājas Baibas Purlicas pavadībā piedalījās programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekta “Sea of democracy” (“Demokrātijas jūra”) aktivitātēs Polijā, Poroninā.

            Projekta mērķis bija veicināt pilsonisko aktivitāti jauniešu vidū – pilsoniskā līdzdalība, līdzdalība demokrātiskos procesos, to taustāmi labumi mums un sabiedrībai, kurā dzīvojam. Citi projekta mēŗēki bija paaugstināt jauniešu līdzdalības līmeni, mudinot izmantot demokrātijas priekšrocības, iegūt zināšanas un attīstīt prasmes, sadarbojoties starptautiskās grupās kopā ar vienaudžiem no citām Eiropas valstīm.

Projekts deva iespēju gūt zināšanas un pieredzi demokrātijas jautājumos. Tehnikuma audzēkņi aktīvi darbojās kopā ar jauniešiem no Polijas, Slovākijas un Lietuvas dažādās aktivitātēs, kuras veicināja valodas, komunikācijas, sadarbības un līderības prasmju veidošanu un attīstīšanu. Pasākums paplašināja redzējumu uz pilsonisku darbību kā demokrātijas daļu – kaislību un novatorisku ideju pilnu. Projekta laikā tapa: grafiti zīmējums par demokrātiju; dokumentāls video kā tēmas prezentācija; brošūra, kas atspoguļo izpratni par aktīvu pilsonību. Projekta laikā mūsu jaunieši prezentēja savu valsti un tehnikumu, stāstīja par demokrātiju Latvijā un iepazinās ar pārējo dalībvalstu kultūru, pārstāvētajām skolām un demokrātisko situāciju Polijā, Slovākijā un Lietuvā. Tika plaši debatēts un apspriesti tādi jautājumi kā demokrātijas vēsture, demokrātija un tās priekšrocības, ES nākotne u.tml. Neizpalika arī izklaidējošā daļa – kāpšana Tatru kalnos, “Jūras acs” ezera apskate, ekskursija Poroninā un Zakopanē.

Paldies tehnikumam par iespēju piedalīties šajā projektā!

Baiba Purlica

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”