+371 67324146

Koncerts “Par mūziku, cilvēku un Latviju. Stāsti un mūzika ar Aivaru Hermani” programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

2022.gada 14. jūnijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tehnikumā ar koncertu “Par mūziku, cilvēku un Latviju. Stāsti un mūzika ar Aivaru Hermani” viesojās leģendārais un joprojām populārais ģitārists, komponists, producents un lektors Aivars Hermanis. Koncerts bija jo kupli apmeklēts, un ikvienam no audzēkņiem – koncerta klausītājiem – bija iespēja dziedāt vai dungot līdzi populāras melodijas no Latvijas estrādes mūzikas vēstures zelta fonda, kā arī pasaulslavenu komponistu skaņdarbus. Kopā ar Aivaru Hermani uzstājās viņa skatuves draugi: dziedātāja Aija Vītoliņa, ģitārists Ēriks Upenieks un ģitārists, dziedātājs Vjačeslavs Mitrohins.  

Jau pirms koncerta apmeklēšanas tehnikuma audzēkņi varēja plašāk iepazīties ar mākslinieka dzīves gājumu un laikmetu raksturojošām melodijām. Koncerta laikā tehnikuma audzēkņiem bija iespēja ieklausīties mūziķa A. Hermaņa pārdomās par savas profesionālās un personiskās dzīves izaicinājumiem, uzvarām un zaudējumiem un uz brīdi nonākt laikā, kad  20.gadsimta 70. un 80. gadu Latvijā attīstījās populārā un estrādes mūzika, kā arī izzināt mūziķu lomu Latvijas neatkarības atjaunošanas procesā un šodien.  

Šis bija patīkami un vērtīgi pavadīts laiks kopā ar populāriem Latvijas māksliniekiem un iespēja mirkli apstāties un padomāt par mūziku, cilvēkiem, Latviju un katra audzēkņa vietu un nozīmīgumu šajā pasaulē.

Dalīties

Jaunākās publikācijas