PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019.gada 7. un 8.oktobrī Komercdarbības nodaļas GL1-1 un GL1-2 grupu audzēkņi moduļa ''Transporta un loģistikas nozares uzņēmumu pamatprocesi'' apguves ietvaros devās ekskursijā uz cieto atkritumu šķirošanas poligonu "Getliņi EKO".Cilvēkam no malas varētu rasties jautājums, kā atkritumu šķirošanas poligons ir saistīts ar loģistiku? Atbilde ir vienkārša:

1) poligona slēgtajos atkritumu noguldījumos veidojas dabas gāze, kuras galvenā sastāvdaļa ir metāns. Gāzi sadedzinot, to pārvērš elektrībā un siltumā. Elektrību uzņēmums pārdod AS "Latvenergo", bet siltumu izmanto uzņēmuma saimnieciskās darbības nodrošināšanai;

2) tā ir atkritumu šķirošanas rūpnīca, kur plastmasa tiek sašķirota un sagatavota pārstrādei.

3) tomātu audzēšana un tirdzniecība.

Viss augstāk minētais ir ražošanas loģistika!

Un tas vēl nav viss... Katra mašīna, kura iebrauc poligona teritorijā, brauc pēc noteiktā maršruta uz konkrētu šūnu, vai šķirošanas rūpnīcu.

Lai netīrais ūdens no poligona nenonāktu apkārtējā vidē, tas tiek savākts un nosūtīts uz attīrīšanas staciju ar cauruļvadu transporta palīdzību.

Uz jautājumu, vai loģistikas darbiniekam te būtu darbs, mūsu jaukā ekskursija vadītāja Anda Zandberga atbildēja – noteikti!

Profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Diāna Rogoļeva

Latvijas Reitingi