PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

gajiens20181

PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” jaunais mācību gads, kurš noritēs tehnikuma simtgades jubilejas zīmē, mums visiem solās būt izaicinājumiem bagāts. 2019. gada 3. septembrī pl. 9.30 audzēkņi un skolotāji pulcējās Neatkarības laukumā, lai dotos svētku gājienā uz svinīgā pasākuma norises vietu – Brīvības pieminekli.

gajiens20182

Svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa tika atklāts ar goda sardzi un Latvijas valsts himnu, pēc kuras sekoja īpaši aicināto prominento viesu uzrunas Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem skolotājiem un darbiniekiem. Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute – Marihina sveica visus klātesošos ar jauno mācību gadu un novēlēja izmantot dotās iespējas, lai čakli mācītos. Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone akcentēja tehnikuma labo sadarbību ar darba devējiem, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas Padomes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš apliecināja, ka Latvijas tautsaimniecībā zinoši un varoši speciālisti būs nepieciešami vienmēr. Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis pasvītroja izglītības un darba nozīmi cilvēku dzīvē un sirsnīgi sveica visus klātesošos, tehnikuma simtgades sezonu iesākot.


gajiens20183

Tehnikuma direktore Dagnija Vanaga savā uzrunā pauda apņēmību turpināt iesāktos darbus, stiprināt mūsu mācību iestādes tradīcijas, kā arī strādāt tā, lai audzēkņi būtu lepni par savu piederību Rīgas Valsts tehnikumam.

Pēc uzrunām visi klātesošie nodziedāja Rīgas Valsts tehnikuma himnu un svinīgais pasākums tika skaisti noslēgts ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Prominentie viesi ar tehnikuma vadību veica ierakstu Brīvības pieminekļa Goda grāmatā, audzēkņi un skolotāji uzņēma svētku fotogrāfijas Brīvības pieminekļa pakājē.

gajiens20184

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.