PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Vai mēs zinām, kas ir svētki izglītības iestādē, svētki ar lielo burtu? Protams, tas ir tad, kad redzam jauniešu, pedagogu un darbinieku smaidus, jūtam viņu interesi un prieku.

Šogad 2. septembrī tradicionālā Zinību diena tika izskaistināta ar senu tradīciju-Arhimēda svētkiem, kuri pēc 40 gadu pauzes atkal atgriezušies tehnikuma pagalmā.  Daudziem bija pārsteigums, ka tieši Rīgas Valsts tehnikumam ir savs sengrieķu matemātiķis, fiziķis, inženieris, izgudrotājs un astronomsArhimēds, kura tēls ir atveidots tehnikuma fasādē jau kopš ēkas būvēšanas sākuma 1882. gadā. Šogad mēs svinam tehnikuma simtgadi, tas ir īpašs gads. Arhimēda svētki šo mācību gadu ieskandina jaunā kvalitātē un iekrāso vēl spožākās krāsās. 

Svētku laikā klātesošos uzrunāja tehnikuma direktore Danija Vanaga, viņas vietnieki Inga Šikova, Dace Rozenblate, Ineta Īvāne,  Ilvars Tauriņš un svinīgo daļu noslēdza tehnikuma pedagogu un darbinieku  improvizēta uzstāšanās. Klātesošie deva svinīgo zvērestu, dziedāja tehnikuma himnu un  fotografējās.

Vēlam katram tehnikuma jaunietim izjust pirmās mācību dienas smaidu, prieku, motivāciju un interesi visa mācību gada laikā.

aspeki1

aspeki2