PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Diplomu ar kvalifikāciju “Loģistikas darbinieks”, kuru apguvusi 1,5 gadu laikā, 2016. gada 26. oktobrī saņem EGL 2 grupas nu jau absolvente Kristīne Tišanova.  

“Mani draugi ir pārsteigti, ka es tik daudz laika pavadu uzņēmumā un visu laiku neatrodos skolā”, stāsta Kristīne Tišanova Vācijas Ārlietu ministrijas portālam Deutschland.de. 19-gadīgā jauniete mācījās uzņēmumā Kühne + ­Nagel Rīgā, un ir izvēlējusies Latvijas jauniešiem neierastu profesijas apguves veidu. Kamēr viņas draugi katru dienu pavadīja profesionālās izglītības skolā, tikmēr Kristīne izvēlējās darba vidē balstītas mācības, kas piedāvā intensīvas mācības uzņēmumā. Trīs dienas nedēļā viņa devās uz skolu, bet pārējās divas dienas nedēļā mācījās uzņēmumā.

„Esmu priecīga, ka varu uzdot daudz jautājumus saviem kolēģiem un mācīties no viņu pieredzes“, stāsta Kristīne. „Tā es atceros daudz vairāk, nekā iegūstot informāciju no mācību grāmatām, un spēju saprast, vai šī profesija ir tas, ko es vēlos apgūt“. Kristīne ir priecīga un gandarīta par izdarīto izvēli un ir pārliecināta, ka darbs uzņēmumā ir palīdzējis sagatavoties kvalifikācijas eksāmenam. Mācības papildina darbu uzņēmumā un otrādi, te veidojas atgriezeniskā saite par apgūto, zināšanas, prasmes un iemaņas nostiprinot praksē.

Pēc vidusskolas absolvēšanas izvēle par labu profesijas “Loģistikas darbinieks” apguvei tika izdarīta pateicoties vairākiem aspektiem:

  • viena no vadošajām nozarēm;
  • plašas darba iespējas;
  • konkurētspējīgs atalgojums;
  • dinamisks darbs;
  • plaša nozare;
  • komunikācija;
  • loģiskā domāšana;
  • svešvalodas.

Kristīne, iesaistoties VETnet projekta ietvaros realizētajās mācībās, ir saskārusies arī ar vairākiem izaicinājumiem, tie ir – vides maiņa, sadarbība ar kolēģiem, atbildības uzņemšanās, skolas un prakses apvienošana, kritikas pieņemšana.  Taču ieguvumi ir tā vērti: praktiskās un teorētiskās zināšanas, sapratne par loģistiku, jauni kontakti, motivācija darboties tālāk, darba vieta kā laba prakses vieta, precizitāte un atbildības sajūta.

            VETnet projektu finansē Vācijas Izglītības un pētniecības ministrija. Mācību programma Latvijā tiek īstenota VETnet projekta ietvaros - tas ir pilnā nosaukuma „German Chambers worldwide network for cooperative, work-based Vocational Education and Training“saīsinājums. Projekts darbojas divos kontinentos un 9 valstīs – Vācijas tirdzniecības kameras ārvalstīs ir uzsākušas pilotprojektus darba vidē balstītu mācību programmās.

Capture

Latvijas Reitingi