+371 67324146

Jauniešu dienas 2022

2022. gada 3. un 4. jūnijā Rīgas Valsts tehnikuma Tehnoloģiju un inovāciju centrā norisinājās Jauniešu dienu pasākumi, kas bija jo kupli apmeklēti. Arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits tika mainījis savu darba dienas kārtību, lai varētu ņemt dalību pasākumā un ar savu uzrunu klātesošajiem iezīmētu ne tikai nākotnes perspektīvu dzelzceļa nozarē, bet ieskicētu transporta profesiju aktualitāti jau šodien. Satiksmes ministrs ar lielu interesi iepazinās ar aktivitātēm un norisēm katras nodaļas stendā. Tādu pat interesi izrādīja sanākušie jaunieši, kas sniedz cerību, ka tautsaimniecībai nozīmīgu profesiju izvēle piepulcinās mācīties gribošus audzēkņus.

Pirmajā dienā pasākuma atklāšanā piedalījās jaunās tērpu modelētājas no tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības, kuras kopā ar puišiem demonstrēja modes skates cienīgu iznācienu, lai ar savu jaunāko veikumu iepazīstinātu klātesošos un radītu svētku atmosfēru abu dienu garumā.

Īpaši priecē satiksmes ministra atbalsts Dzelzceļa nodaļas pārstāvētajās profesijās, līdz ar to abu dienu garumā jūtama rosība bija manāma vilcienu vadīšanas simulatoros. Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļa bija parūpējusies par jauno interesentu iepazīstināšanu ne tikai ar mūsdienīgām drukas iespējām, bet ļāva jaunajiem censoņiem pašiem izgatavot gan plānotājus, gan arī piezīmju blociņus. Enerģētikas nodaļas profesionālo priekšmetu skolotājs Sandis Breiers iepazīstināja ne tikai ar šodienas, bet arī ar nākotnes risinājumiem enerģētikā. Mašīnbūves nodaļas stendā bija iespēja noskatīties lāzergriešanas paraugdemonstrējumos, bet Kokapstrādes nodaļas profesionālo priekšmetu skolotāji sanākušos iepazīstināja ar mūsdienīgām koka apstrādāšanas iespējām. Komercdarbības nodaļas pārstāvji interesentus konsultēja ne tikai ar mācībām saistītos jautājumos, bet deva ieskatu komplicētajos ar finansēm saistītajos procesos. Tehnoloģiju interesentiem pavērās iespējas ne tikai labāk un pamatīgāk iepazīt kompjūtera sastāvdaļas, bet iepazīt arī ar dronu vadīšanu saistītus regulējumus un aktualitātes likumdošanā. Īpašs bija Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas stends, kurā ik pa brīdim nogranda kāds vietēja mēroga sprādziens ar uzliesmojumu, tā pierādot, ka ķīmiskās reakcijas var būt arī ļoti aizraujošas. Un kuru gan neinteresē auto aktualitātes? Auto nodaļas pārstāvji iepazīstināja jauniešus gan ar auto sķidrumiem, kuriem uzmanīgi jāseko līdzi, gan ar satiksmes drošības aktualitātēm, gan arī ar riepu nomaiņas paraugdemonstrējumiem.

Paldies liels visiem kolēģiem, kuri aktīvi sniedza savu atbalstu Jauniešu dienu norisē. Jauniešu ieinteresētība profesiju iepazīšanā ļauj mums ar pozītīvu skatu  raudzīties nākotnes tehnoloģisko izaicinājumu perspektīvā.

Dalīties

Jaunākās publikācijas