+371 67324146

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Laboratorium „Zinātniskais teātris” – tiešsaites stunda “Māksla un zinātne arhitektūrā”

2021. gada 9. novembrī  PIKC ’’Rīgas Valsts tehnikums” Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas grupu S1, S2 audzēkņiem notika aizraujoša tiešsaites stunda ķīmijā. ’’Latvijas skolas somas” ietvaros stundu vadīja Mārtiņš Gulbis no ”Laboratorium”. Stundas tēma – “Māksla un zinātne arhitektūrā”. Stundas vadītājs pastāstīja, ka arhitektūras un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un atjaunošanai ir vajadzīgas pamatīgas zināšanas par materiālu fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām un vides ietekmi uz tiem. Audzēkņi tika iepazīstināti ar  apdares materiāliem un krāsām arhitektūrā, kā arī ar risinājumiem, no kuriem ir atkarīga kultūrvēsturisko pieminekļu krāsu noturība vides ietekmē. Audzēkņi uzzināja interesantus faktus, kā piemēram –  kāpēc Brīvības tēls Brīvības piemineklī ir zaļš? Kāpēc Brīvības pieminekļa zvaigznes un Pēterbaznīcas gailis ir apzeltīti? Tika iegūtas zināšanas par elastības un vibrācijas ietekmi uz konstrukcijām. Audzēkņi vēroja dažādus eksperimentus un klausījās nodarbības vadītāja stāstījumā.

Paldies Mārtiņam Gulbim par tiešsaistes aizraujošo stundu ķīmijā, audzinātājām Imantai Brūverei, Madarai Pētersonei un Ievai Dorilai par pasākuma organizēšanu!

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”