+371 67324146

PIKC RVT Profesionālās meistarības konkurss “Grāmatvežu svētki 2021”

2021.gada 10.novembrī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Komercdarbības nodaļas pedagogiem Zoom platformā izdevās apvienot grāmatvedības grupu audzēkņus (G1, G2 un G3), lai aizvadītu profesionālās meistarības konkursu “Grāmatvežu svētki 2021”, kas tika organizēts par godu profesionālajiem svētkiem – Starptautiskajai grāmatvežu dienai.

Konkursā piedalījās 5 komandas, kas katra sastāvēja no 2 pirmā kursa audzēkņiem, 2 otrā kursa audzēkņiem un 1 trešā kursa audzēkņa. Komandām konkursa ietvaros bija jāizpilda gan radoši, gan praktiski uzdevumi, kas ir saistīti ar grāmatvedību – komandas nosaukuma un devīzes izveide, kas ir saistīta ar grāmatvedību; radošas bilances sagatavošana (pēc dotajiem attēliem jāatšifrē bilances postenis un jāievieto bilances veidlapā); jāsacer dzejolis “Gudrais grāmatvedis” izmantojot grāmatvedības terminus; jāsagatavo grāmatvedības atskaite “Avansa norēķins”, atbilstoši dotajiem datiem; jāatšifrē dotās grāmatvedības kontu korespondences, paskaidrojot, kādas saimnieciskās operācijas iegrāmatošanai tā tiek izmantota; jāpiedalās viktorīnā par grāmatvedības jautājumiem.

Konkursa noslēgumā audzēkņiem tika demonstrēti video ar PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, nu jau absolventu radošajiem uzdevumiem, kas tika sagatavoti dalībai Latvijas profesionālās izglītības iestāžu konkursā “Gudrais grāmatvedis” 2015.gadā, 2018.gadā un 2019.gadā.

Ikviena konkursa komanda lieliski izpildīja konkursa uzdevumus un demonstrēja prasmi sadarboties, strādāt komandā un savu radošumu, tāpēc uzvarētāju komandas tika noskaidrotas ļoti sīvā konkurencē ar mazu punktu pārsvaru. Komandas, kas ieguva godalgotās vietas:

1.vieta, komanda “Bilances aktīvi”, devīze “Esam Pačioli mācekļi, esam grāmatveži, nekādi gada pārskati mūs nebiedē!”:

 • Liene Kļaviņa (G3), komandas kapteine;
 • Marta Marija Maurāne (G2);
 • Liliāna Bērziņa (G2);
 • Vivita Vita Briķena (G1);
 • Jeļizaveta Piskuna (G1).

2.vieta, komanda “Amatieri grāmatvedībā”, devīze “Bez cīņas nav grāmatvedības”:

 • Kristiāna Ruble (G3), komandas kapteine;
 • Anriss Bajaraitis (G2);
 • Lauma Darģe (G2);
 • Elīna Gražule (G1);
 • Paula Blizņuka (G1).

3.vieta, komanda “Lielie grāmatveži”, devīze “Mūsu super-spējas ir kvalitatīva grāmatvedība”:

 • Kārlis Ēriks Lauberts (G1), komandas kapteinis;
 • Linda Sideļņika (G3);
 • Ieva Pudņika (G2)
 • Amanda Estere Reimarte (G2);
 • Simona Gabrjūne (G1)

Konkursa 4.vietu ieguva komanda “Fiksie grāmatveži” – Narinē Karteļa (G3), Samanta Kerija Strauta (G2), Rolanda Ģēģere (G2), Alise Semjonova (G1) un Vanesa Inta Petrovska (G1). Savukārt, 5.vietu ieguva komanda “Grāmatvedības tēva meitas” – Andrea Balgalve (G3), Emīlija Redberga (G2), Endija Fiļipova (G2), Sintija Grīnvalde (G1) un Nikola Andrukoviča (G1).

1.vietas ieguvēji saņēma galveno balvu – dāvanu karti 100 EUR vērtībā no kafejnīcas Zēstuve. Tāpat, 1.vietas ieguvēji saņēma žurnālu “Bilance” un žurnālu “Bilances juridiskie padomi” komplektu, kā arī bezmaksas pieejas grāmatvežu portālam Bilance-PLZ (www.plz.lv).

2.vietas ieguvēji saņēma žurnālu “Bilance” un žurnālu “Bilances juridiskie padomi” komplektu, kā arī bezmaksas pieejas grāmatvežu portālam Bilance-PLZ (www.plz.lv).

3. vietas ieguvēji saņēma žurnālu “Bilance” un žurnālu “Bilances juridiskie padomi” komplektu, kā arī bezmaksas pieejas grāmatvežu portālam Bilance-PLZ (www.plz.lv).

Papildus iepriekš minētajām balvām, ikviens dalībnieks saņēma veicināšanas balvu no SIA “Abrams Business Services” un atzinības rakstus/diplomus no tehnikuma.

Turklāt, konkursa laikā tika atlasīti talantīgākie audzēkņi dalībai Latvijas profesionālās izglītības iestāžu konkursam “Gudrais grāmatvedis”.

Īpašs paldies par būtisku ieguldījumu konkursa organizēšanā Komercdarbības nodaļas grāmatvedības profesionālo priekšmetu pedagogiem Nataļjai Paramonovai, Ievai Rebiņai un Oto Kristiānam Abramam, kā arī Komercdarbības nodaļas vadītājai Inesei Tionai.

Tāpat, īpašs paldies mūsu atbalstītājiem:

 • Kafejnīcai Zēstuve un personīgi Kristapam Zutim.
 • Žurnālam “Bilance” un SIA “Lietišķās informācijas dienests”, un personīgi galvenajai redaktorei Maijai Grebenko un izpildirektoram Aigaram Mednim.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”