+371 67324146

Ekskursija programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros uz Salaspili

Ekskursijas dienas rīts Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas G-1 un B-1 grupu audzēkņus sagaidīja ar lietu un vēsumu, tādēļ uzdevums dodoties ekskursijā bija divkārši atbildīgs – labi atpūsties un, spītējot dienas pelēcīgumam, atrast vietu labam garastāvoklim. Ekskursijas maršrutā bija paredzēti objekti, kas atrodas Pierīgā – Salaspils memoriālais ansamblis, Salaspils Nacionālais botāniskais dārzs, Daugavas muzejs un Tīnūžu muiža.

Pirmais objekts – Latvijas kultūras kanonā iekļautais ansamblis – ir sava laika liecība par zvērībām, kas Otrā pasaules kara laikā tika pastrādātas Latvijas teritorijā, daudzi jaunieši šo apskates objektu apmeklēja pirmo reizi mūžā. Te jāpiebilst, ka vislielākā vērība jāpievērš faktam, ka jauniešu uzvedība bija cieņpilna un pauda patiesu ieinteresētību.

Nacionālā botāniskā dārza oranžērija apmeklētājus sagaidīja ar patīkamu klimatu un laipnās gides interesanto stāstījumu. Jaunieši varēja apskatīt sukulentu kolekciju un citus svešzemju augus. Jāpiebilst, ka visi centās aprunāties ar gidi tieši par savās mājās augošiem augiem, par to audzēšanas īpatnībām un niansēm.

Daugavas muzejā – spītējot sliktajiem laika apstākļiem – neviens pat nekurnēja, kad bija jādodas orientēšanās spēles labirintos. Pēc stundas garas darbošanās visi atgriezās sausumā ar smaidu sejā un patīkamiem iespaidiem.

Savukārt, Tīnūžu muižā Kaspars Špelis ar savu stāstījumu aizrāva visus klausītājus. Viņa zināšanas ir enciklopēdiskas un stāstījuma maniere īpaši piemērota jauniešu auditorijai. Paredzētās stundas vietā lekcija turpinājās divas stundas, jo audzēkņiem radās jautājumi par stāstīto.

Diena bija iespaidiem un jaunas informācijas pārbagāta.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”