+371 67324146

Ernsta Johana Glika ozola stādīšana

Rīgas Valsts tehnikums laipni aicina audzēkņus, skolotājus, darbiniekus un visus interesentus uz Ernsta Johana Glika ozola stādīšanu.

2022. gada 16. maijā plkst. 14:00 Tehnoloģiju un inovāciju centrā Dārzciema ielā 70 pēc Rīgas Valsts tehnikuma absolventa, Rīgas Doma dekāna Elija Godiņa kunga iniciatīvas notiks Ernsta Johana Glika ozola stādīšana. Pasākums saistīts ar reformācijas kustības 500 gadu jubileju, kā arī ar Ernstu Johanu Gliku, kurš 17. gadsimtā veica pirmo apjomīgo Bībeles tulkojumu latviešu valodā.

E. J. Gliks 17. gadsimta beigās Alūksnē kalpoja par mācītāju, kur, pabeidzot tulkot Jauno derību un Veco derību, iestādīja divus ozolus, kuri zaļo joprojām. Gliks ir piedalījies arī trīs skolu dibināšanā Alūksnē, Apē un Zeltiņos, tā pasvītrojot izglītības nozīmi nācijas apgaismībā.

Turpinot šo skaisto tradīciju, vēlamies akcentēt izglītības nozīmīgumu mūsdienās un veidot vērtībās balstītu izpratni, darbojoties praktiski.

Uz tikšanos!

Dalīties

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākās publikācijas

KARJERAS NEDĒĻA AUTO NODAĻĀ

No 21.novembra līdz 25. novembrim Auto nodaļā, sadarbībā ar nozares darba devējiem, tika organizēti karjeras pasākumi visu kursu studentiem, lai iepazīstinātu tehnikuma audzēkņus ar profesijas

Komentē & Jautā