PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

Mobilitātes norises laiks: 13.01.2019 – 13.02.2019

Uzņemošā organizācija: Tallinas Politehnikums

Uz Tallinu mēs devāmies kopā ar Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas vadītāju Normundu Tiltiņu, kurš, pirmo nedēļu esot Tallinā, ļoti palīdzēja mums.

Pirmajās dienās devāmies uz Tallinas Politehnikumu, kur mums deva praktiskus padomus par pilsētu, parādīja skolas telpas, pieejamo tehniku un izstāstīja kā notiek mācības pie viņiem.

Tālāk jau mēs devāmies uz uzņēmumu „Printcenter”, kur mūs laipni sagaidīja, iepazīstināja ar telpām un ražotās produkcijas klāstu. Man šī bija interesanta pieredze, jo vēl nebiju saskārusies ar tipogrāfiju, kur ražo reklāmas stendus un pārsvarā izmanto kartonu.

Šī mēneša laikā mēs darbojāmies pēcapstrādes cehā, darot daudz sīku darbu ar rokām: griežot magnētus, lokot, līmējot, šķirojot izcirstās detaļas no pārpalikumiem un daudz ko komplektējot. Bija arī interesanti paskatīties ar iespiedēja aci, kā bieži saņēmām apstrādāt brāķi, novilkumu, kam bija krāsu nobīde u.tml.

Brīvajā laikā es apskatīju pašu pilsētu un, protams, vecpilsētu, kas salīdzinājumā ar mūsu Vecrīgu ir mazāka, taču Tallinas vecpilsēta plešas augstumā. Tas dāvā iespēju no vairākiem punktiem apskatīt vecpilsētu no augšas. Ja vēl būtu paveicies vairāk ar laikapstākļiem, skats noteikti būtu ievērojamāks. Tādēļ ieteiktu Tallinu labāk apmeklēt siltākā laikā.

 

 


Veronika Podeļska, O3 grupa

Mana mobilitātes pieredze Tallinā

Es veselu mēnesi pavadīju Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Es strādāju tipogrāfijā “Princenter”, kur ir aptuveni 100 darbinieku. Uzņēmums nodarbojas tikai ar reklāmu. Reklāmu tur drukā gan digitālās, gan ofsetdrukas tehnoloģijā, taču ofsets tiek reti izmantots.

Es strādāju pēcapstrādē, kur galvenokārt bija roku darbs, kā pārskaitīt nodrukāto pasūtījumu, labot nepareizi nodrukātus darbus, palīdzēt darbiniekiem kaut ko aizvest vai atvest. Es iepazinos ar daudziem darbiniekiem. Šajā tipogrāfijā darbinieki ļoti labi izturas pret jauniem cilvēkiem – vienmēr palīdz, ja ir nepieciešams, visu izskaidro, vārdu sakot, kolektīvs ir labs. Strādājot “Princenter”, esiemācījos vadīt elektrisko iekrāvēju, ar kuru vajadzēja aizvest un atvest paletes, iemācījos strādāt ar daudziem palīginstrumentiem, kuri bija nepieciešami darbā.

Daudz laika pavadīju ārpus telpām – biju vecpilsētā, dažādosmuzejos, tirgū, zoodārzāun daudz kur citur. Tallina ir ļoti skaista pilsēta ar daudzām interesantām vietām un savu kultūru.

Esmu ļoti priecīgs, ka piedalījos šajā projektā. Es atcerēšos šo laiku visu mūžu, jo tā bija ļoti interesanta un aizraujoša pieredze.

 


Ņikita Frolovs, PT-3 grupa

Latvijas Reitingi