PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Mobilitātes norises laiks: 07.01.2019 – 05.02.2019

Uzņemošā organizācija: Gēteborgas Tehniskā koledža un “Volvo” rūpnīca.

Mūsu prakse notika automašīnu ražotnē “Volvo”, kas atrodas Gēteborgā, Zviedrijā. Prakses ilgums bija 1 mēnesis, un šajās 4 nedēļās mēs redzējām principā visu “Volvo” ražotni, kas atrodas Gēteborgā.

Pirmā diena “Volvo”

Pirmā diena viesnīcā

Pirmajā dienā devāmies ekskursijā pa Gēteborgas Tehnisko koledžu (GTG), tad zilajā vilcieniņā pa “Volvo” rūpnīcām un pēc tam sekoja arī ekskursija pa pašu pilsētu, lai to labāk iepazītu. Pilsētu mums izrādīja divi studenti no GTG. Viņi pastāstīja interesantas lietas, ko iespējams darīt pilsētā brīvajā laikā.

Otrā diena pagāja iepazīstoties ar prakses vadītāju un pārējiem kolēģiem šajā nodaļā, kā arī mums izdalīja darba drēbes un apavus. Vēlāk mums nolasīja drošības instruktāžu un parādīja veicamos darba pienākumus.

Bieži gājām ekskursijās pa “Volvo” centru. Tajās mēs uzzinājām un redzējām daudz ko jaunu. Uzzinājām mazliet par “Volvo”  vēsturi un mazliet par plānoto nākotni. Ekskursijas parasti bija 2-4 stundas garas, jo tik lielu platību nav iespējams izstaigāt īsākā laikā. Uzzinājām visu par “Volvo” struktūru un nodaļām, kuras šajā centrā ir ļoti daudz, bet lielākās pamata nodaļas ir trīs.

No IT puses mācījāmies, kā tiek kontrolēta rūpnīca, kā visi savā starpā sazinās, kā kontrolēt situācijas, kad kāds robots rūpnīcā saplīst, un kā tiek palaisti salūzušie roboti. Darbojāmies ar nolietoto datoru uzskaiti un pārbaudi. Mazs ieskats bija arī robotu programmēšanā un programmu veidošanā.

Vienā no dienām apmeklējām 3D printera telpas, redzējām, kā tiek sagatavotas programmas, rasējumi un kā notiek to printēšana.

Ir vērts piebilst, ka pašā “Volvo” ir stingri aizliegts fotografēt, un pat ja kāda bilde ir uzņemta, to nedrīkst publiskot.

Pēdējā dienā apmeklējām “Volvo” muzeju, kur ir iespējams apskatīt ļoti vecas un nekur citur neredzētas “Volvo” automašīnas, traktorus, smago tehniku un pat lidmašīnas, jo, kā izrādās, “Volvo”  pirmsākumos tie ražoja lidmašīnu dzinējus.


Brīvdienās mēs devāmies uz muzejiem, uz dažādiem apskates objektiem pilsētā un mazliet ārpus tās. Vai arī vienkārši gājām izbaudīt zviedru virtuvi kādā jaukā kafejnīcā.

Apmeklējām “Universeum” tropu māju. Tur redzējām ļoti daudz tropu iemītnieku - dažāda veida zivis, piraņas, dzeloņrajas un arī haizivis, aligatorus, skorpionus, pērtiķēnus, tukānus, sliņķus un daudzas citas ļoti iespaidīgas un neredzētas dzīvnieku sugas. 

 

Redzējām pilsētu no augšas kalnā, kas atrodas kādus 300 metrus no hoteļa un kurā atrodas gandrīz pati senākā celtne Gēteborgā.

Redzējām pilsētu no augšas kalnā, kas atrodas kādus 300 metrus no hoteļa un kurā atrodas gandrīz pati senākā celtne Gēteborgā.

Bijām arī slavenajos Gēteborgas arhipelāgos jeb salās, kā to sauc vietējie cilvēki.

Oto Jurševics, M4 grupa

Latvijas Reitingi