+371 67324146

Ekskursijas muzejā

Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas profesionālās izglītības programmas „Poligrāfijas ražošanas tehniķis” audzēkņi 2021./22. m. g. mācību priekšmeta Valodas, kultūras izpratne un izpausmes ietvaros, pateicoties programmai „Latvijas skolas soma”, devās divās ekskursijās.

Muzeju un izstāžu apmeklējums tika izvēlēts atbilstoši mācību procesam, lai uzskatāmi veicinātu attiecīgās tēmas apguvi, kā arī lai sekmētu studējošo savstarpējo komunikāciju saistītajā tematikā. Ekskursijas notika sadarbībā ar programmu „Latvijas skolas soma” (finansējums).

1. Ekskursija  17. maijā uz Rīgas Jūgendstila centru/muzeju notikaar mērķi apgūt tēmu ‘Pasaules kultūras mantojums’.  Ekskursija noritēja gida pavadībā muzejā – dzīvoklī, iepazīstoties ar jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu. Audzēkņi iepazinās ar jūgendstila arhitektūru, sienu gleznojumiem, attiecīgā laikmeta mēbelēm un artefaktiem, kā arī noskatījās dokumentālu filmu par jūgendstila arhitektūru Latvijā un Rīgā, kas ir iekļauta Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Ekskursija 10. jūnijā veda uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju ar mērķi apgūt tēmu ‘Kultūrvaronis, līderis, elks, ģēnijs’.  Tā s laikā bija iepazīšanās ar muzeja ēku, pastāvīgo ekspozīciju, instalāciju izstādi „Baiļu cilpa”, izstādēm „Laikmeta vizionārs. Auseklis Baušķenieks”, un „12 fotogrāfi/125 fotogrāfijas/10 sērijas”, kā arī ekskursijas mērķa izstādi „Purvītis”.

Tā kā audzēkņu mācību noslēguma darbs saistīts ar pašu mākslinieciskajām izjūtām un savu pasaules, kultūras un mākslas redzējumu, iespēja apmeklēt vienu no Rīgas centrālajiem muzejiem ar tā bagātajām kolekcijām nevienu neatstāja vienaldzīgu. Muzeja apmeklējuma laiks paskrēja nemanot kā atzina jaunieši.

Dalīties

Jaunākās publikācijas