+371 67324146

Ekskursija uz Kurzemi

2022. gada 1.jūnijā PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” N3, EA2, ET2, A4-2, A3-2, GK1-1, GK1-2 grupu audzēkņi kopā ar skolotājiem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Kurzemi. Pirmā pieturvieta – Jaunmoku pils – senatnē Rīgas mēra Džordža Armitsteda medību pils, tagad Meža muzejs. Gida stāstījumā uzzinājām daudz jauna par pils vēsturi.

Šobrīd pils tiek restaurēta, ļoti interesants jūgendstila interjers. Redzējām daudz dažādus meža izstrādes darbarīkus un medību ieročus. Visinteresantākais likās instruments, gandrīz tieši tāds kā motorzāģis, tikai no 19. gadsimta. Iepazinām Latvijas mežu iemītniekus, sēnes u.c. Apkārtējā daba bija gandrīz fantastiska: netālu ir neliels dīķis, kuru ieskauj daudz ziedu un sazaļojuši koki, tāpat kā visa pils apkārtne, turklāt spīdēja saule un pūta viegls, svaigs vējš – lielisks skats un sajūta, iekļaujot arī milzīgos plašos zaļos laukus, kas ieskauj šo vietu.

Tālāk ceļš mūs veda uz Ventspili. Ventspils pilsētā apskatījām tūrisma apskates objektus – vecpilsētu, krāsu gotiņu skulptūras, ziedošās puķu dobes un strūklakas. Ventspils Jaunrades namā izzinošā nodarbībā uzzinājām par mūsu planētu Zemi, Sauli un Visumu. Ventspils Digitālajā centrā darbojāmies praktiski un iepazināmies ar divām 3D datorprogrammām – Blender un Tinkercad. Nodarbība lielākajai daļai  audzēkņu likās visinteresantākais pasākums.

Ekskursija bija izzinoša, piesātināta un interesanta!

Dalīties

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākās publikācijas

KARJERAS NEDĒĻA AUTO NODAĻĀ

No 21.novembra līdz 25. novembrim Auto nodaļā, sadarbībā ar nozares darba devējiem, tika organizēti karjeras pasākumi visu kursu studentiem, lai iepazīstinātu tehnikuma audzēkņus ar profesijas

Komentē & Jautā