+371 67324146

Ekskursija programmas “Latvijas skolas soma“ ietvaros

2022. gada 15. jūnijā grupu DP1-2, DT1-1, KD1, MG1 un KT1 jaunieši programmas “Latvijas skolas soma“ ietvaros devās ekskursijā uz Salaspils memoriālo ansambli, Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, Daugavas muzeju, Ogres Zilajiem kalniem un Tīnūžu muižu. Laika apstākļi lutināja, jo spīdēja spoža saule un dažbrīd bija vajadzīgs vējš, lai mūsu sakarsušos prātus un augumus atvēsinātu.

Devāmies ceļā no rīta plkst. 8:00. Pirmā pieturvieta bija Salaspils memoriālais ansamblis, kur uz brīdi mēs bijām iegrimuši pārdomās par vēstures notikumiem pagātnē un tai pat laikā varēja savilkt paralēles ar pašreizējiem notikumiem pasaulē. Muzeja ekspozīcijā tika dota iespēja iepazīt vēsturisko notikumu liecības, kā arī aculiecinieku  vēstījumus mūsu paaudzei. Neizpalika arī stāstījums par Salaspils memoriālā ansambļa rašanās vēsturi.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Nacionālo botānisko dārzu turpat Salaspilī, kur noklausījāmies interesantu priekšlasījumu par dažādu kontinentu augu valsts daudzveidību ar nosaukumu „Viedā oranžērija”. Apgūtās zināšanas mums radās iespēja izmantot praktiskajā darbībā, kad pēc fotogrāfijām bija jāatrod gan augi, gan to nosaukumi. Mūsu noskaņojumu vēl pacilātāku raisīja vairākas bruņurupuču saimes un papagaiļu skanīgās balsis.

Nākamā pieturvieta bija Daugavas muzejs, kur iesākumā tika dots praktiskais darbs grupās “Atklāt vēsturi Doles pils muižas parkā”. Interesanti bija noskaidrot, kura grupa tā vērīgākā, bet tas paliek mūsu mazais noslēpums.

Noslēgumā devāmies uz Tīnūžu muižu, kas ir  kultūras mantojuma centrs. Centra vadītāja Kaspara interesantais un aizrautīgais stāsts par latviešu strēlniekiem Pirmajā Pasaules karā aizrāva klātesošos. Pēc stāstījuma bija iespēja apskatīt, pataustīt dažādus ieročus un pat piemērīt strēlnieku formas.

Mājās devāmies saguruši, bet ar iegūtām jaunām zināšanām, iespaidiem par mūsu valsts kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”