PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

ES mājā Eiropas Valodu dienā aicinām saklausīt un iepazīt deviņas Eiropas valodas

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, no plkst. 12.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā aicinām piedalīties nodarbībās un iepazīt deviņas dažādas valodas: franču, igauņu, itāļu, lietuviešu, poļu, spāņu, vācu, zviedru un zīmju. Šī gada nodarbību vadmotīvs – „Ļaujot Eiropas valodām skanēt”.

Daudzvalodība ir noteikta Eiropas Savienības (ES) līgumos un atspoguļo ES kultūru un valodu daudzveidību. ES ir 24 oficiālās valodas, līdz ar to visiem ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā.

26. septembrī ES dalībvalstīs jau 15. gadu atzīmēs  Eiropas Valodu dienu, kas ir valodu daudzveidības svētki – diena, lai jaunus un vecus rosinātu mācīties valodas – diena, kad sanākt kopā un priecāties par Eiropas valodu krāšņumu.

Eiropas Valodu dienas nodarbībās ES mājā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt kādu no deviņām Eiropas valodām. Aicinām ieklausīties valodu skanējumā, iemācīties pateikt nozīmīgus vārdus un frāzes, kā arī, iespējams, gūt iedvesmu kādu no šīm valodām apgūt padziļināti!

No plkst. 12.00 līdz 12.40 paralēli notiks spāņu, franču un lietuviešu valodas darbnīcas, no plkst. 13.00 līdz 13.40 – igauņu, poļu un zīmju, no plkst. 15.30 līdz 16.10 – spāņu, zviedru un vācu.

Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija uz nodarbībām aicinās gan interesentus bez priekšzināšanām (no plkst. 17.00 līdz 17.40), gan tos, kas jau apguvuši itāļu valodas pamatus un vēlas pilnveidot savas zināšanas (no plkst. 17.40 līdz 18.20).

Franču valodu Eiropas Valodu dienā būs iespēja iepazīt kopā ar Francijas institūta Latvijā pasniedzējiem.

Igauņu valodas nodarbību vadīs Triin Jyrgenstein. Pasniedzēja ir ieguvusi pedagoģijas maģistra grādu Tartu Universitātē, igauņu valodu un literatūru skolēniem māca kopš 19 gadu vecuma. Igaunijas valdības uzdevumā viņa māca igauņu valodu Rīgas Igauņu pamatskolā.

Itāļu valodu būs iespēja iepazīt kopā ar pasniedzējiem no ALII – Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācijas. Nodarbību interesentiem bez priekšzināšanām vadīs Madara Komarovska, itāļu un vācu valodas skolotāja. Itāļu valodu Madara apguvusi gan Latvijas Universitātē, gan Alberta Ludviga Universitātē Freiburgā, Vācijā, kā arī Erasmus apmaiņas programmas ievaros studējusi Bari Universitātē Itālijā.

Ikvienu, kurš jau apguvis itāļu valodas pamatus, aicinām uz tikšanos ar pasniedzēju, tulku un tulkotāju Pietro Trillo'. Viņu īpaši interesē ne tikai mācīt itāļu valodu, bet arī itāļu lingvistiku.

Lietuviešu valodas skanējumā ļaus ieklausīties filoloģijas doktore Regina Kvašytė – asociētā profesore Šauļu Universitātē un „Baltu centra” asociācijas vadītāja. Nodarbību organizēs Lietuvas vēstniecība Rīgā.

Ar poļu valodu darbnīcā iepazīstinās filoloģijas doktore Kristīne Barkovska, kultūras, izglītības un mediju eksperte Polijas Republikas vēstniecībā Latvijā, kā arī poļu filoloģijas pasniedzēja, docente Daugavpils Universitātes Humanitārā fakultātē.

Spāņu valodas nodarbību vadīs Javier Fernandez Cruz, kurš ir spāņu kultūras centra „Seneca” direktors un Latvijā pasniedz spāņu valodu jau desmit gadus. Javier Fernandez Cruz ir mācījis spāņu valodu dažādos privātos valodu centros, kā arī Rīgas kultūru vidusskolā.

Ar vācu valodas skanējumu atraktīvā un muzikālā veidā iepazīstinās Gētes institūts Rīgā un Latvijā labi zināmais vācu mūziķis Jöran Steinhauer. Jorans labi pārvalda vairākas valodas, arī latviešu, bet vācu valoda ir viņa dzimtā valoda.

Zīmju valodas nodarbību vadīs Lilita Janševska, Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja, bijušais surdotulks, tagad lektore Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžā, kur sagatavo surdotulkus. L.Janševska vada arī zīmju valodas kursus.

Zviedru valodas darbnīcu vadīs Zviedrijas vēstniecības Rīgā praktikanti Eric Bäcklund un Samuel Holm, kuri pārvalda zviedru un angļu valodas, kā arī nedaudz spāņu, krievu un ķīniešu valodas.


Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām nodarbībām pieteikties jau iepriekš tiešsaistē:

12.00 līdz 12.40 (paralēli notiks 3 darbnīcas)
13.00 līdz 13.40 (paralēli notiks 3 darbnīcas)
15.30 līdz 16.10 (paralēli notiks 3 darbnīcas)
17.00 līdz 17.40
17.40 līdz 18.20
Itāļu valoda (ar priekšzināšanām)


Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Eiropas valodu nodarbības ES mājā notiks sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, Gētes institūtu Latvijā, spāņu kultūras centru „Seneca”, Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociāciju, Rīgas Igauņu pamatskolu, Polijas vēstniecību Rīgā, Lietuvas vēstniecību Rīgā, Zviedrijas vēstniecību Rīgā un Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centru.

Latvijas Reitingi