PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Muzeju nakts ES mājā – domapmaiņa un virtuāls ceļojums uz Eiropas vēstures namu
Eiropas Savienības (ES) māja un domnīca „Creative Museum” dienu pirms Muzeju nakts, 19. maijā, no plkst. 11 līdz 13 aicina interesentus piedalīties ekspertu diskusijā „Kāds ir Eiropas vēstures nams?” Sarunu vadīs Eva Ikstena.

Savukārt Starptautiskajā Muzeju naktī, 20. maijā, no plkst. 19 līdz 23 ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu sienas atdzīvosies, apmeklētājus vedot virtuālā ceļojumā uz Eiropas vēstures namu, kas stāsta par Eiropas vēsturi un iedvesmo domāt par Eiropas nākotni.

Pasākumi notiks ES mājas 1.stāvā, Zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.


Domapmaiņa Muzeju nakts priekšvakarā (19.maijs)

Eksperti debatēs par Eiropas vēstures nama tapšanu – no bijušā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Hansa Gerta Poteringa ierosinājuma 2007. gadā līdz pastāvīgās ekspozīcijas atklāšanai 2017. gadā.

Dalībnieki arī vērtēs Eiropas vēstures namu kā platformu viedokļu apmaiņai par vēsturisko atmiņu un tās lomu mūsdienu Eiropas sabiedrībā, kā arī stāstīs par Eiropas vēstures namā izstādītajiem materiāliem no Latvijas.

Domapmaiņā piedalīsies: Sandra Kalniete (Eiropas Parlamenta deputāte), Anita Meinarte (Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece krājuma darbā, Eiropas vēstures nama Akadēmiskās Padomes locekle), Agrita Ozola (Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētāja, Tukuma muzeja direktore), Raivis Sīmansons (Eiropas vēstures nama Akadēmiskās darba grupas kurators-asistents), Dr.hist. Kaspars Zellis (Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks, atmiņu kultūras un tās reprezentācijas eksperts) un Edgars Bajaruns (Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures skolotājs).

Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc interesentus aicinām reģistrēties iepriekš šeit.


Maini redzējumu kopā ar Eiropas vēstures namu! (Change your perspective!)
(20.maijs)

Muzeju naktī ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabas kļūs par Eiropas vēstures nama vēstniecību.

Muzeju nakts apmeklētājiem tā būs vienreizēja iespēja izzināt tikko atklāto Eiropas vēstures namu Briselē. Kas ir Eiropas vēstures nams, kādus stāstus tas stāsta un kāda saistība šim namam ar Latviju?

Ar multimediāla stāsta palīdzību apmeklētāji varēs ielūkoties Eiropas vēstures namā un uzzināt par Latvijas priekšmetiem tajā. No 18. gadsimta kolekcionāra un Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela Eiropas ceļojumu manuskripta līdz Atmodas laika radiouztvērējam – tieši tik plašs ir Eiropas vēstures nama spektrs.

Muzeju nakts konceptu veido domnīca „Creative Museum”, Eiropas vēstures nama Akadēmiskās darba grupas kurators-asistents Raivis Sīmansons, muzeoloģe Ineta Zelča Sīmansone un video māksliniece Ineta Sipunova.


Par Eiropas vēstures namu

Eiropas vēstures nams atrodas Leopolda parkā Briselē, tā pastāvīgā ekspozīcija tiks atklāta 6. maijā. Muzejs darbosies kā pastāvīga platforma viedokļu apmaiņai par Eiropas un Eiropas Savienības vēsturi. Pastāvīgajā ekspozīcijā pieejamais stāstījums apmeklētājiem ļaus izdzīvot Eiropas vēstures galveno notikumus, sniegs starptautisku pārskatu par Eiropas vēsturi, ņemot vērā tās daudzveidību, interpretācijas un atšķirīgos priekšstatus.

Latvijas Reitingi