PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Kā šķirt laulību, ja partneri nedzīvo vienā valstī? Kā nepārkāpt likumu, veicot bērnu pārrobežu aizvešanu? Kā notiek uzturlīdzekļu pārrobežu piedziņa?
Pirmdien, 21.martā no plkst.16 līdz 18 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sniegs tiesību eksperti.

Tieslietu ministrijas Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas vadītāja Evita Drobiševska informēs, kā veicama laulības šķiršana, ja partneri nedzīvo vienā valstī un kas jāievēro, šķirot laulību ar ārzemnieku. Kā panākt vienošanos, lai aizsargātu bērnus vecāku šķiršanās procesā? Kā notiek Eiropas Savienības dalībvalstu tiesiskā sadarbība civillietās?
Kā rīkoties situācijās, kad kāds no vecākiem vēlas atgriezties savā valstī vai arī doties ilgstošā prombūtnē uz ārzemēm kopā ar bērnu, stāstīs Līva Upena, Tieslietu ministrijas Bērnu lietu sadarbības nodaļas juriskonsulteKā nepārkāpt likumu un nepieļaut bērnu nolaupīšanu? Kas ir bērna pastāvīgās dzīvesvietas valsts?
Seminārā arī būs iespēja uzzināt, kā Eiropas Parlamenta vidutājs vecāku veiktas starptautiskas bērnu nolaupīšanas lietās var palīdzēt jauktu precētu vai neprecētu pāru bērniem, kurus nolaupījis viens no vecākiem (plašāk: http://ej.uz/EPvidutajs). 
Noslēgumā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Inese Plone konsultēs, kā notiek uzturlīdzekļu pārrobežu piedziņa un kā ES dalībvalstis sadarbojas, lai panāktu uzturlīdzekļu nodrošinājumu bērniem.
 
Aicinām ikvienu interesentu līdz 16.martam uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iesūtīt savus jautājumus, uz kuriem eksperti atbildēs semināra laikā.
Vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās tiešsaistē šeit vai zvanot pa tālruni: 67085445. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas

Latvijas Reitingi