PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi apmeklē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumus

Rīgas Valsts tehnikuma vairāku grupu audzēkņi 2019. gada 7. februārī iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros baudīja divus pasākumus: kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” Ērika Vilsona monoizrādi – Rūdolfs Blaumanis „Nezāle” un koncertuMūzika Tev”, kurā fonda "Viegli” aicināti viesojās mūziķi Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Raimonds Gusarevs, DJ Monsta un draugi, kā arī koncerta īpašais viesis Viktors Lapčenoks.

 

Kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” Ērika Vilsona monoizrādi – Rūdolfs Blaumanis „Nezāle” apmeklēja PT2, A2-1, G2, K2/O2, PT3/O3, K3/S3 ,M3, A3-1, G3, GL3-1 grupu audzēkņi latviešu valodas un literatūras stundu laikā.

Izrādes izveidotājs Ēriks Vilsons ir 9. Starptautiskā monoizrāžu festivāla “Zvaigzne” laureāts nominācijā “Par ētiski svarīgu sarunu ar pusaudžiem izrādē NEZĀLE” (2011). Savukārt Rūdolfa Blaumaņa festivālā Valmierā 2013. gadā ir saņēmis balvu – “Par nacionālās identitātes stiprināšanu skolās”.

Ēriks Vilsons jauniešus aicina aizdomāties par daudzām jaunajai paaudzei aktuālām tēmām. Viņš aicina jauniešus aktīvi līdzdarboties iestudējumā, kā arī uzdodot urķējošus jautājumus, iesaista sanākušo auditoriju nozīmīgu aktualitāšu līdzizvērtēšanā.

Ēriks Vilsons:

“Kāpēc tieši šodien? Šodien, pēc vairāk nekā 100 gadiem, izlasīt Rūdolfa Blaumaņa stāstus un noveles vēlreiz. Ne jau tādēļ, ka Blaumanis ir un būs skolas obligātajā literatūras krātuvē. Kaut gan – arī tādēļ. Ir pilnīgi cits dzīves ritms un vērtības. Kāpēc ir vērts rakstnieka darbus pārlapot vēlreiz? Izvētīt, izvērtēt vecmāmiņas pūra lādes vērtības un kožu saēstos cimdus?

Kas man, šodienas cilvēkam, apsēstam skrējienā no punkta „A” uz punktu „B”, tur būtu meklējams? Ko jaunu, nezināmu es tur varētu atrast?

Pagātne ātri aizmirstas! Tūlīt būs pagājuši nieka 27. gadi, kad ar asarām acīs stutējām barikāds Doma Laukumā. Ir piedzimusi un izaugusi jauna paaudze, vecā aizgājusi, ko man meklēt savās un citu atmiņās, kādas mūžīgās vērtības es tur varu sakacēt? Mīlestība un gļēvums, uzticība un naids? Pašcieņa, pašlepnums un nodevība, pret sevi, pret sev tuvākiem..

Kas ar mums ir noticis šajos nedaudzajos gados, kā mainījusies mūsu dzīve, kur esam nonākuši?

Manuprāt, Rūdolfs Blaumanis ir kā labs ārsts, kas redz visu mūsu slimību vēsturi kopumā un bez emocijām ar mīlestību un skumju nopūtu, uzrāda sāpīgos punktus. Ne šausminoties, ne lieki jūtot līdz, ne moralizējot.

Man ienāca prātā, ka tā varētu mūs vērot Dievs. Un Blaumanī ir kaut kas no viņa mūžsenajām skumjām. It kā pētot un vērojot mūsu dzīvi – kas paliks pēc mums? Vai tiešām tikai nezāles un jocīgi kapu uzraksti?”

 

Arī koncerta apmeklējums audzēkņiem no grupām GL2-2, S2, D2-3 bija aizraujošs, jo cikla trešajā koncertā Mūzika Tev, kurā viesojās Fonds "Viegli”, mūziķi izpildīja dziesmas ar Imanta Ziedoņa tekstiem, kas muzikāli un tektuāli tika parādītas citās nokrāsās.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumi ir nozīmīgi jaunajai paaudzei tāpēc, ka tie aicina jauniešus aizdomāties gan par kultūras vērtībām katra cilvēka dzīvē, gan arī par aktualitātēm, kas ikdienas ritumā mums paskrien garām, taču sabiedrības dzīvē ir ārkārtīgi nozīmīgi.

 

Latvijas Reitingi