PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Latvijas valsts simtā dzimšanas diena ir godam nosvinēta, taču ar to svinēšana nav noslēgusies. Latvija var lepoties ar Rīgas Valsts tehnikumu kā vienu no senākajām profesionālās izglītības iestādēm, kas dibināta 1919. gada 29. decembrī.

Par godu Rīgas Valsts tehnikuma simtgadei, tehnikuma audzēkņi un pasniedzēji tiek aicināti ieskandināt jubilejas gadu ar svētku koncertu “Rīgas Valsts tehnikumam rit 100.”. Koncertā piedalīsies tādi pazīstami mūziķi kā Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Atis Ieviņš, Igo un Annija Putniņa. Koncerta programmas vadītāja Ieva Duļevska sanākušos iepazīstinās ar tehnikuma dibināšanas vēsturi, kā arī pastāstīs par Rīgas Valsts tehnikuma dibinātājiem un absolventiem, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Koncerts tiek rīkots, pateicoties piešķirtajam valsts budžeta finansējumam iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Rīgas Valsts tehnikums, atsaucoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, Rīgas Latviešu biedrības namā veido plakātu izstādi “Latvijai 100 – RVT 100”. Ekspozīcijas saturiskā daļa tiek veidota tā, lai stiprinātu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes. Pirmā stāva vestibilā plānots izstādīt audzēkņu izstrādātos plakātus Latvijai 100, bet RLB trešā stāva vestibilā paredzēts izstādīt plakātus, kas veidoti izmantojot RVT muzeja arhīva materiālus. Izstādes atklāšana plānota 28. novembrī plkst. 14:00 Rīgas Latviešu biedrības nama pirmajā stāvā.

 

 

Latvijas Reitingi