PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

 

2019. gada 11. un 12. jūnijā PIKC ’’Rīgas Valsts tehnikums” Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas grupu S1, S2 audzēkņi apmeklēja Paula Stradiņa medicīnas muzeju iniciatīvas ’’Latvijas skolas soma”ietvaros. Muzeja pamatekspozīcija ir izvietota četros stāvos, ievērojot laikmetu secību. Tā stāsta par medicīnas attīstības gaitu, jo tieši to savulaik vēlējās izklāstīt profesors Pauls Stradiņš. Stāsts sākas muzeja ēkas pagrabstāvā, kur izvietotie eksponāti atspoguļo medicīnas attīstības pirmsākumus. Stāstam turpinoties, var apskatīt rekonstruēto viduslaiku klostera hospitāli un aptieku, apmeklēt pēc profesora Paula Stradiņa ieceres izveidoto viduslaiku pilsētu. Trešajā stāvā jauno laiku ekspozīcija sniedz ieskatu par straujo medicīnas progresu. Tas ir sasniegumu un atklājumu laiks. Tiek atklāti rentgena stari un iespējas tos izmantot medicīnā, notiek pirmās operācijas ētera narkozē, tiek atklāts tuberkulozes ierosinātājs un vakcīna pret bakām. Ekspozīcijas apskate noslēdzas ar Latvijas medicīnas sasniegumiem. Muzejā iespējams novērtēt izslavētos Latvijas kūrortus, medicīnisko Rīgu un, protams, prof. Paula Stradiņa darba kabinetu. Viena telpa ir atvēlēta kosmiskai medicīnai, kuras izpētē līdzdalību ņēmuši arī latviešu zinātnieki. Audzēkņiem ļoti intresanti un aizraujoši to visu stāstija gids Valdis, kas jauniešus apbūra ar aizrautīgo un izmeļošo stāstījumu.

Paldies gidam Valdim par jauniešu motivējošo stāstu un Ievai Dorilai par pasākuma organizēšanu un grupu audzinātājām Laumai Ruselei un Madarai Pētersonei.

Saulains 17. maija rīts.  RVT Balvu teritoriālās struktūrvienības audzēkņi un pedagogi iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rundāles pili.

            Pirmais apskates objekts – Gaismas pils. Tikām sadalīti komandās  un devāmies  ceļojumā pa bibliotēkas astoņiem stāviem. Orientēšanās  spēles noteikums – atrast kartē atzīmēto objektu un ierakstīt atminējumu darba lapā. Tas bija aizraujošs un interesants piedzīvojums – vajadzēja padomāt un pārbaudīt savu loģisko domāšanu.

Tālāk ceļš veda uz Rundāles pili.Visa brauciena laikā mūs priecēja Zemgales līdzenumu bezgalīgie rapšu lauki. Jutāmies kā Imanta Ziedoņa ‘’Dzeltenajā pasakā’’.

Sasniegts arī galapunkts – Rundāles pils – otrs apmeklētākais muzejs Latvijā. Iespaidīgi un interesanti! Jaukas gides pavadījumā izstaigājām pils zāles, iepazināmies ar vēsturi, ieklausījāmies mūzikas skaņās Baltajā zālē. Protams, izstaigājām arī  pils dārzu. Lai gan rozes vēl neziedēja, tas bija varens skats. Bijām pārsteigti par cilvēku ieguldīto darbu, lai šo Zemgales brīnumu saglabātu, uzturētu kārtībā un atjaunotu. Iespaidīgs šajā dienā bija arī ārzemju apmeklētāju skaits – runāja vismaz desmit valodās.

Laiks aizritēja nemanot. Diena, lai gan vēsa, bet emocijām pārpildīta. Daudz redzēts, daudz uzzināts. Secinājums viens -  arī Latvijā  ir daudz skaistu un interesantu vietu. Vispirms iepazīsim savu zemi, tad Ēģipti,Turciju, Arābu Emirātus!

            Mājupceļš nogurdinošs, bet patīkams. Pa autobusa logu vērojām skaisto saulrietu un pārrunājām redzēto un dzirdēto.

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi apmeklē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumus

Rīgas Valsts tehnikuma vairāku grupu audzēkņi 2019. gada 7. februārī iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros baudīja divus pasākumus: kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” Ērika Vilsona monoizrādi – Rūdolfs Blaumanis „Nezāle” un koncertuMūzika Tev”, kurā fonda "Viegli” aicināti viesojās mūziķi Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Raimonds Gusarevs, DJ Monsta un draugi, kā arī koncerta īpašais viesis Viktors Lapčenoks.

2018. gada 18. decembrī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros bija dota iespēja apmeklēt Operetes teātra veidoto mūzikas un dejas izrādi "Skrien piparmētras gaisā..." un tvert muzikālo baidījumu, kas aptver visu plašo Operetes teātra repertuāra žanrisko spektru - opereti, mūziklu, kino un teātra mūziku. Operetes solisti - Marlēna Keine (soprāns), Jolanta Strikaite - Lapiņa (soprāns), Emīls Kivlenieks (tenors) un Nauris Indzeris (baritons) operetes orķestra un diriģenta Guntara Bernāta vadībā par prieku klausītājiem izdziedāja un izspēlēja muzikālu dzīves stāstu, kas atklājās caur komponistu Ivara Vīgnera, Imanta Kalniņa, Elgas Īgenbergas, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa pazīstamajām melodijām. Paldies Operetes teātra direktorei A. Ozoliņai - Kozlovskai un māksliniekiem, atsaucot atmiņā patīkamus mirkļus no mūzikas pasaules.

 

 

Ineta Īvāne,
Rīgas Valsts tehnikuma
direktores vietniece izglītības kvalitātes un attīstības jomā.

Ir pagājušas pāris nedēļas pēc Rīgas Valsts tehnikuma simtgades svinību gada ieskandināšanas. Vēlamies atskatīties uz pasākumiem, kas tika organizēti par godu tehnikumam un Latvijai.

28. novembrī, viesmīlīgajās un 150 gadus seniem stāstiem apvītajās Rīgas Latviešu biedrības nama telpās tika rīkoti divi pasākumi – izstāde un koncerts. Rīgas Valsts tehnikums, atsaucoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, veidoja plakātu izstādi, atklājot tehnikuma simtgades svinības. Ekspozīcijas saturiskā daļa tika veidota tā, lai stiprinātu jauniešos Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes.

Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas audzēkņu veidotā plakātu izstāde “Latvijai 100 – RVT 100”, kas veltīta Latvijas valsts 100 gadei, bija apskatāma Rīgas Latviešu biedrības telpās. Ekspozīciju ir plānots atkārtoti izstādīt arī nākošajā gadā, tehnikuma 100 – gades pasākumos.