PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

20. martā nodarbība "Draudzīgs ievads kritiskajā domāšanā" visa vecuma interesentiem

Trešdien, 20. martā, no plkst. 17.00 līdz 19.00 ikvienu interesentu aicinām piedalīties Edgara Klētnieka, debašu organizācijas “Quo Tu Domā” valdes locekļa, vadītā nodarbībā “Draudzīgs ievads kritiskajā domāšanā”.

Programmā: ievads debatēs – argumentācija, atspēkošana un publiskā runa. Kā veidot argumentu, kā atspēkot argumentus, kas ir laba publiskā runa un kā to pilnveidot? Otrajā daļā – ievads loģikā un loģikas kļūdās: teorija un prakse. Būs iespēja spēlēt loģikas kļūdu spēli “Populists”, apgūt loģikas kļūdas un iemācies no tām izvairīties.

Vietu skaits nodarbībā ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties iepriekš. Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Edgars Klētnieks vadījis publiskās runas, argumentācijas un kritiskās domāšanas meistarklases vairāk nekā 1000 cilvēkiem. Ir Debašu Līderu Skolas galvenais mentors otro gadu, palīdzējis 8 skolām izveidot aktīvu debašu klubu. Piedalījies vairāk nekā 30 publiskās debatēs, tai skaitā radio, loģikas kļūdu galda spēles “Populists” autors. Ieguvis maģistra grādu ķīmijā Kembridžas universitātē.


Uzziņai
Eiropas Medijpratības nedēļa, kas notiks no 18. līdz 22.martam, ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai uzsvērtu mediju lietotprasmes sociālo nozīmi un veicinātu plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes iniciatīvas un projektus visā Eiropas Savienībā. 
Plašāka informācija (angļu valodā).

Tehnoloģiju straujā attīstība lielā mērā ietekmē sabiedrību, arī veicina digitālo pratību un mediju straujo attīstību, kas savukārt maina veidu kā sabiedrība sazinās, komunicē viens ar otru, mācās un strādā. Ikdienas darbības nomaina tās pašas darbības, tikai digitālajā vidē.

Augsts medijpratības līmenis ir galvenais faktors, kas ļauj iedzīvotājiem pieņemt apzinātus lēmumus digitālajā laikmetā. Mediju lietotprasme ir priekšnoteikums dinamiskai, modernai demokrātijai, kas ir īpaši būtiski gaidot Eiropas Parlamenta jeb Eiropas vēlēšanas, kas Latvijā notiks 2019. gada 25. maijā.
Praktiska informācija pārdomātai dalībai vēlēšanās.

Reģistrācija