PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Š. g. 18. oktobrī Datorikas nodaļas 4. kursa audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar PIKC RVT jauno tehnisko bāzi un ITIP pulciņa ideju. Gan programmētāji, gan datorsistēmu tehniķi visas dienas garumā varēja iepazīties ar robotikas programmēšanu, virtuālās realitātes izstrādi, 360 grādu bilžu apstrādi u.c. Liela daļa audzēkņu no 4. kursa grupām savas zināšanas varēja pārbaudīt divu stundu garumā.

Divi audzēkņi bija izveidojuši programmas robotiem. Šīs programmas nodrošināja robotu neatkarīgu darbību, kas nozīmē to, ka robots pats kustējās uz priekšu, izpildot uzdoto algoritmu. Vienā gadījumā audzēknis bija panācis to, ka robots kustās taisnā kustībā uz priekšu un izdot skaņas signālus. Otrā gadījumā robots veica 4 pagriezienus, kas nodrošināja kvadrātveida kustību.

itip01

 

Audzēknis, kurš apgūst programmēšanas tehniķa programmu, bija izveidojis bildi, kuru var apskatīt caur virtuālās realitātes brillēm.

itip02

Par pamatu tika izmantota Unity programma un 360 grādus bilde, kas tika uzņemta ar Gopro Helio kameru.

itip03

Tika veikta arī aptauja starp potenciālajiem pulciņa apmeklētājiem. Uz doto brīdi ir pieteikušies 10 audzēkņi. Ja kādam vēl ir vēlme pieteikties uz darbošanos pulciņā, lūdzu rakstiet e-pastu uz adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., norādiet savu vārdu, uzvārdu, grupu. Pulciņa nodarbības laiki un kabinets var tikt mainīts atkarībā no stundu saraksta.

Skolotājs Normunds Pauders