PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

        

                  No 11. oktobra līdz 12. oktobrim Ķīpsalas konferenču hallēs notika biznesa tehnoloģiju izstāde un konference “Riga Comm”. Uz konferenci devās IT nodaļas un ITIP pulciņa dalībnieki, lai iegūtu jaunas idejas par IKT.

            Konference notika divas dienas. Pirmajā dienā bija iespējams apmeklēt seminārus un uzņēmumu stendus. Viens no semināriem bija par uzņēmumu drošības pārbaudi. Scenārijs balstījās uz divām komandām “Red team” un “Blue team”. Sarkanās komandas mērķis bija ielauzties konkrētajā infrastruktūrā, bet zilās komandas mērķis to aizsargāt.

 

izstade2

Dotajā piemērā, kas tika prezentēts, sarkanās komandas mērķis tika izpildīts, jo uzņēmuma atbildīgā persona ignorēja sistēmas kļūdas, kā arī viņš par šīm kļūdām nevienam neko neteica. Otra kļūda, kuru pieļāva uzņēmuma darbinieki bija tā, ka netika kontrolēta nepiederošu personu atrašanās uzņēmumā.

            Uz šo konferenci bija ieradušies arī daudzi ārzemnieki. Tika prezentēts robots, kurš izsniedz naudu, bet diemžēl robotam bija sarežģīti saprast angļu valodu, kā dēļ radās smieklīgas situācijas. Robots, kurš norādīts bildē, ir viesmīļa tipa robots, kas apkalpo numuriņus viesnīcā.

izstade3

Konferences otrajā dienā ieradās papildus citu uzņēmumu pārstāvji – HP, Samsung, Lenovo u.c. Viena no inovatīvākājām, pārsteidzošākajām tehnoloģijām bija Samsung prezentētā tehnoģija “Musa”.

izstade4

Šīs tehnoloģijas viens no pamata uzdevumiem bija kontrolēt bumbu ar prāta palīdzību, kas nebija tik vienkārši kā sākumā šķita.

Otrajā dienā notika arī daudzi semināri par 3D printeriem, par šo printeru izmantošanu mācību procesā. Vienu no semināriem vadīja “Citāda skola” pārstāve. Semināra laikā viņa pastāstīja to, ka 3D printeri tiek veiksmīgi pielietoti mācību procesā. Studentiem, skolēniem un audzēkņiem ir vieglāk uztvert tēmu, jo viss notiek ne tikai teorētiski, bet arī praktiski.

izstade5

Noslēgumā vēlos piebilst, ka konference bija intresanta un aizraujoša. Vienīgi pietrūka uzņēmumi, kuri izmantotu virtuālās tehnoloģijas iespējas. Pārsvarā bija uzņēmumi, kuri izmanto robotikas tehnoloģijas. 

izstade6

Skolotājs Normunds Pauders