PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Šī gada 11. oktobrī Inovatīvo tehnoloģiju izstrādātāju pulciņa dalībnieki un karjeras konsultants viesojās 54. vidusskolā. Karjeras nedēļā skolēniem bija iespēja iepazīties ar profesijām. PIKC RVT dalībnieki prezentēja trīs darbības sfēras – programmēšanu, datoruzbūvi un robotiku.

            54. vidusskolā tikšanās dalībnieki bija 3.- 5. klases izglītojamie.

robotika1

 

robotika2

Vislielākā interese skolēniem bija par robotiku. Skolēniem tika piedāvāta iespēja piedalīties robotikas sacensībās. Šajās sacensībās uzvarēja skolnieks, kurš labāk prata kontrolēt, vadīt robotu. Sacensībās galvenais uzdevums bija bumbu aizvest no viena punkta līdz otram un iemest to grozā.

robotika3

robotika4

Pasākuma laikā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas par datoru uzbūvi. Vienlīdz labi šajā procesā veicās gan meitenēm, gan arī zēniem. Viena no detaļām, kuru visbiežāk skolēni neatpazina, bija tīkla vads. Ar pārējo detaļu atpazīšanu gāja ļoti labi.

robotika6

Daži skolēni izrādīja interesi par elektroniku. Tiem, kas to vēlējās, bija iespēja iepazīties ar “Arduino”. Kaut arī fiziku viņi vēl nebija mācījušies, apķērīgākie skolēni jau izrādīja vēlmi būvēt atbilstoši instrukcijai.

robotika7

Pasākums bija izdevies. PIKC RVT pārstāvji ar lielu aizrautību un ieinteresētību iepazīstināja jaunos censoņus ar programmēšanas un datortehniķa profesijām. Daži no skolniekiem uzreiz jau bija gatavi doties mācīties uz PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”.

robotika7JPG

Skolotājs Normunds Pauders