PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Š. g. 18. oktobrī Datorikas nodaļas 4. kursa audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar PIKC RVT jauno tehnisko bāzi un ITIP pulciņa ideju. Gan programmētāji, gan datorsistēmu tehniķi visas dienas garumā varēja iepazīties ar robotikas programmēšanu, virtuālās realitātes izstrādi, 360 grādu bilžu apstrādi u.c. Liela daļa audzēkņu no 4. kursa grupām savas zināšanas varēja pārbaudīt divu stundu garumā.

Divi audzēkņi bija izveidojuši programmas robotiem. Šīs programmas nodrošināja robotu neatkarīgu darbību, kas nozīmē to, ka robots pats kustējās uz priekšu, izpildot uzdoto algoritmu. Vienā gadījumā audzēknis bija panācis to, ka robots kustās taisnā kustībā uz priekšu un izdot skaņas signālus. Otrā gadījumā robots veica 4 pagriezienus, kas nodrošināja kvadrātveida kustību.

itip01

        

                  No 11. oktobra līdz 12. oktobrim Ķīpsalas konferenču hallēs notika biznesa tehnoloģiju izstāde un konference “Riga Comm”. Uz konferenci devās IT nodaļas un ITIP pulciņa dalībnieki, lai iegūtu jaunas idejas par IKT.

            Konference notika divas dienas. Pirmajā dienā bija iespējams apmeklēt seminārus un uzņēmumu stendus. Viens no semināriem bija par uzņēmumu drošības pārbaudi. Scenārijs balstījās uz divām komandām “Red team” un “Blue team”. Sarkanās komandas mērķis bija ielauzties konkrētajā infrastruktūrā, bet zilās komandas mērķis to aizsargāt.

Šī gada 11. oktobrī Inovatīvo tehnoloģiju izstrādātāju pulciņa dalībnieki un karjeras konsultants viesojās 54. vidusskolā. Karjeras nedēļā skolēniem bija iespēja iepazīties ar profesijām. PIKC RVT dalībnieki prezentēja trīs darbības sfēras – programmēšanu, datoruzbūvi un robotiku.

            54. vidusskolā tikšanās dalībnieki bija 3.- 5. klases izglītojamie.

robotika1

Š. g. 12. oktobrī notika virtuālās realitātes apmācības Datorikas nodaļas skolotājiem sadarbībā ar uzņēmumu “Capital”. Apmācību laikā skolotāji tika iepazīstināti ar virtuālās realitātes konfigurēšanu, pielietojumu, aprakstu. Nodarbības laikā tika noskaidrotas minimālās prasības datoram, lai varētu strādāt ar virtuālo realitāti. Daži no Datorikas nodaļas skolotājiem izmēģināja virtuālās realitātes brilles HTC Vive.

vr1

Šāda veida komplektā ietilpst divas pultis, ar kuru palīdzību var pacelt un nolaist priekšmetus virtuālajā realitātē. Ar brillēm notiek ielūkošanās virtuālajā realitātē, neiztrūkstoši ir arī divi sensori, kuri seko līdzi personas darbībai.

            Ar šādu pamata komplektu ir iespējams testēt un veidot grafiskās spēles, izmantojot programmu “Unity”. Papildinot šo komplektu ar “zaļo istabu” un kameru, ir iespējams nodrošināt gan argumento realitāti, gan arī iespēju, ka persona atrodas “iekšā” virtuālajā realitātē.

Skolotājs Normunds Pauders.

Rīgas valsts tehnikuma audzēkņi tiek aicināti apmeklēt interešu izglītības (pulciņu) nodarbības, kur būsiespēja attīstīt savu radošo potenciālu, lietderīgi pavadīt  brīvo laiku,  gūt jaunu pieredzi  un iemaņas. 

Informāciju par pulciņiem skatīt šeit.

Neskaidrību gadījumos, lūdzu sazināties ar pulciņu vadītājiem, rakstot viņiem uz darba epastu. Katra pulciņa vadītāja epasts ir This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Š. g. 7. septembrī notika robotikas “VEX” apmācības. Šajās apmācībās datorikas skolotāji tika iepazīstināti ar VEX darbības pamatprincipiem. Nodarbības laikā skolotāji uzzināja daudz jauna par VEX sacensību veidiem. Eksistē vairāki sacensību veidi, kā piemēram, braukšanas prasmes, vadot robotu, izmantojot pulti vai autonomā vadīšana.

itip4

itip5

Nodarbības laikā tika pastāstīts, ka VEX robotikas modeļi Latvijā parādījušies tikai nesen – pusotru gadu atpakaļ. Starptautiskajā arēnā VEX modeļi ir ļoti populāri un tiek rīkotas sacensības. Kaimiņvalstī Igaunijā jau tādas notiek. Latvijā šāda veida sacensības tiek organizētas sadarbībā ar Siguldas vai Preiļu robotikas klubu.

itip6

Normunds Pauders

Latvijas Reitingi