PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2021. gada 10. martā PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” tika uzsākta jauna mācību priekšmeta programmas “Progresīvās tehnoloģijas – bezpilota gaisa kuģu pilotēšana” aprobācija, kura tika piedāvāta projekta “Autonomian Erasmus+: A digital package for autonomous systems and self-driving vehicles” ietvaros.

 

Programmas mērķis ir veidot izpratni par normatīvo aktu prasībām, aviācijas drošumu, gaisa telpas ierobežojumiem, bezpilota gaisa kuģa sistēmu un tās darbību, cilvēka veiktspējas ierobežojumiem, darbības procedūrām, privātuma un personas datu aizsardzību, drošību bezpilota gaisa kuģu pilotēšanā un veikt drošu bezpilota gaisa kuģa vadīšanu.

Programmu apgūst Datorikas nodaļas D4-1, D4-2, D4-3 izglītojamie, kuri, absolvējot tehnikumu, iegūst kvalifikāciju “Programmēšanas tehniķis”.

Pašlaik mācību process notiek attālināti un pirmās nodarbības ietvaros RVT pedagogs Normunds Pauders iepazīstināja jauniešus ar bezpilota gaisa kuģi jeb dronu, stāstīja par to veidiem un uzbūvi, kā arī salīdzināja dažādu veidu donus un to uzbūves atšķirības.

Kopā mācību programmā ir paredzētas 58 mācību stundas, no kurām 2 stundas ir atvēlētas noslēguma darbam, 24 – teorijai un 34 stundas praktiskajām nodarbībām.

Turpmākajās mācību stundās ir plānots apskatīt droša lidojuma un sagatavošanas pirms lidojuma principus, bezpilota gaisa kuģa programmatūru, bezpilota gaisa kuģa platformas, bezpilota gaisa kuģa drošības mehānismus u.c.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Reitingi