PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Starptautiskās skolotāju dienas ietvaros Rīgas Valsts tehnikuma Audzēkņu pašpārvalde 2020. gada 2. oktobrī bija noorganizējusi skolotājiem nelielu, bet sirsnīgu svētku pasākumu, kuru skolotāji pārsvarā varēja vērot tiešraidē. Gatavojoties šim pasākumam, no 25. līdz 30. septembrim skolotāji bija aicināti iesūtīt savas fotogrāfijas dažādās dzīves situācijās, lai kolēģiem būtu iespēja iepazīt vienam otru ārpus darba vides, piemēram, esot kopā ar ģimenēm vai darot savus hobijus. Šīs fotogrāfijas tika apkopotas četrās kolāžās, kurās varēja vērot tehnikuma pedagogu daudzveidīgos dzīves notikumus. Audzēkņi bija izveidojuši skolotājiem piecas nominācijas – Nominācija “Aizraujošākais skolotājs” jeb skolotājs, kuram ir pašas interesantākās stundas - kura stundās gribas pasēdēt vēl ilgāk un kurā varētu ilgi klausīties, tika piešķirta mācību priekšmeta skolotājām Ingrīdai Lasinskai un Brigitai Bržeskai. Nominācija “Stingrākais skolotājs” jeb skolotājs, kura stundās vienmēr valda kārtība, kuru visi respektē un ciena, kā arī tas skolotājs, kurš vienmēr atradīs kā nodarbināt savus audzēkņus un nekādā gadījumā nepalaidīs ātrāk no savas stundas, tika piešķirta Igoram Litvjakovam. Nominācija “Tehnoloģiskākais skolotājs”  jeb skolotājs, kurš iet līdz ar laiku, nebaidās no jaunām tehnoloģijām, pats tās aktīvi lieto, tostarp arī savās stundās, tika piešķirta Mārim Dannem. Nominācija “Draudzīgākais skolotājs” jeb skolotājs, kura stundās vienmēr valda patīkama atmosfēra, ar kuru var parunāt ne tikai par mācībām, bet arī par citām aktuālām lietām, kuram nav bail uzdot jautājumus neskaidrību gadījumā un kurš vienmēr gatavs paskaidrot lietas saprotamā valodā, tika piešķirta Andim Zavadskim: Nominācija “Stilīgākais skolotājs” jeb skolotājs, kurš vienmēr piedomā par savu tēlu - gan izskatā, gan savā komunikācijas stilā un nebaidās izcelties ar savu izskatu, tika piešķirta Ingrīdai Lasinskai.   

Kā jau katru gadu arī šogad tika nominēti un izvēlēti balvas Gada skolotājs 2020 ieguvēji četrās kategorijās.

Nominācija “GADA SKOLOTĀJS 2020” profesionālās izglītības jomā: -par tādu mācību metožu izmantošanu mācību procesā, kas veicina audzēkņu patstāvību, stimulē izziņas aktivitāti  -par audzēkņu izciliem rezultātiem 2019./20.m.g. profesionālās kvalifikācijas eksāmenos -par audzēkņu sagatavošanu dalībai konkursā “Kurzemes elektromontāža 2020” tika piešķirta Sandim Breieram, Enerģētikas nodaļas skolotājam;

-par iniciatīvu veicināt izglītības programmu moduļu mūsdienīgu apguvi, izmantojot specializēto automehāniķu datorprogrammu “Electude” -par kvalitatīvu elektronisko, t.sk. individualizētu, mācību materiālu izstrādi -par audzēkņu sagatavošanu un veiksmīgiem startiem konkursā “Jaunais automehāniķis 2020” tika piešķirta Edgaram Geisleram, Auto nodaļas skolotājam.

Nominācija “GADA SKOLOTĀJS 2020” pieaugušo izglītības jomā: -par efektīvu, mērķtiecīgu un kvalitatīvu pieaugušo izglītības procesa īstenošanu ar mūsdienīgiem mācību un metodiskajiem materiāliem tika piešķirta Zigmundam Kazanovskim, profesionālo mācību priekšmetu skolotājam.

Nominācija “GADA SKOLOTĀJS 2020” ārpusstundu darbā ar audzēkņiem: -par mērķtiecīgu darbu ar audzēkņiem, kam ir mācību grūtības un par rūpīgu iedziļināšanos katra konkrētā audzēkņa individuālajā situācijā un neatlaidīgu individualizētas pieejas atrašanu situācijas risinājumam  -par neatlaidību tehnikuma audzēkņu individuālo spēju un talantu apzināšanā un popularizēšanā  tika piešķirta Daigai Silarājai, izglītības metodiķei individuālajā darbā ar audzēkņiem.

Nominācija “GADA SKOLOTĀJS 2020 Audzēkņu simpātija: -par ieinteresētību audzēkņu personības izaugsmē, kā arī aizrautīgu darbošanos kopā ar audzēkņiem, attīstot viņos līderību un iniciatīvu tika piešķirta Ingrīdai Lasinskai, latviešu valodas un literatūras skolotājai.

Apsveicam balvas ieguvējus un vēlam veselību, neizsīkstošu enerģiju un darba sparu šī nozīmīgā darba turpināšanā!

 

 

Latvijas Reitingi