PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

25. septembrī projekta 8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika tradicionālais karjeras attīstības atbalsta pasākums “Dzelzceļa diena”.

Pasākuma laikā Dzelzceļa nodaļas audzēkņi tikās ar darba devējiem un nozares speciālistiem ar mērķi stiprināt audzēkņu interesi par izvēlēto profesiju. Šogad savos karjeras veiksmes stāstos dalījās divi VAS “ Latvijas dzelzceļš” pārstāvji: Tehniskās inspekcijas Satiksmes drošības nodaļas Kustības saimniecības vecākais tehniskais inspektors Romāns Uzlovs un Elektrotehniskās pārvaldes vadītāja vietnieks attīstības jautājumos Sergejs Belijs, kuri ir arī tehnikuma absolventi.

Tāpat pieredzē dalījās bijušais VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDZ Cargo” Lokomotīvju ekspluatācijas daļas vadītāja vietnieks Jurijs Lucēvičs. Neskatoties uz to, ka šobrīd Jurijs devies pelnītā atpūtā, viņš joprojām aktīvi darbojas dzelzceļnieku saimē un spēj uzrunāt jauniešus viņiem saprotamā valodā.

Satiksmes ministrijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Dzelzceļa avāriju izmeklēšanas nodaļas vadītājs Jāzeps Luksts iepazīstināja audzēkņus ne tikai ar sava darba ikdienu, bet arī uzsvēra izglītības un angļu valodas nozīmi, kura ir sekmējusi viņa karjeru. Jāpiemin, ka Jāzeps arī ir tehnikuma absolvents.

Paralēli karjeras aktivitātēm jauniešiem notika gan iepazīšanās ar Latvijas Dzelzceļnieku biedrības darbību Māra Riekstiņa stāstījumā, gan tika novadīta viktorīna par Latvijas Dzelzceļa vēsturi, kuru organizēja skolotāja Jeļena Griņevska un L3 grupas audzēkņi; neizpalika Viestura Lielkāja, Intara Laura Kokorēviča un Rūdolfa Broka foto izstādes atklāšana, kas tapa sadarbībā ar Drukas un mediju tehnoloģiju profesionālo priekšmetu skolotāju Jāni Pavlovski.

Jaunieši dalījās savās atmiņās ne tikai caur foto objektīvu, bet arī stāstos par profesijas izvēli: “Pirmo reizi, kad atceros braucienu ar vilcienu, tas bija 2005. gadā posmā Umernieki - Alūksne jeb visiem tagad labi zināmais Gulbenes-Alūksnes bānītis. Kopš tā laika mana interese par dzelzceļu ar katru gadu pieaug. Esmu apbraukājis visas Latvijas dzelzceļa stacijas, bijušās un tagadējās, kā arī, sadarbojoties ar Tomu Altbergu, apbraukājis pirmā pasaules kara šaursliežu dzelzceļus. Esmu pabijis arī kaimiņvalstu dzelzceļos, kā arī trijos Eiropas šaursliežu dzelzceļa salidojumos. 2017. gadā iestājos PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Dzelzceļa nodaļā grupā “Lokomotīvju saimniecības tehniķis”. Mūsu grupā ātri tika atrasta kopēja valoda, un pēc nepilna gada ar vienu no kursabiedriem sākās transporta drezīnas TD5 restaurācija. Restaurācija ilga 4 mēnešus, un mūsu eksponātu var aplūkot Gulbenes stacijā. Veicām mašīnista krānu 395 un 254 stenda izveides. Stendi ir aplūkojami tehnikumā un priecē gan mūs, gan citus. Vasarā ar kursa biedriem dodamies 3 dienu velobraucienos pa Latvijas bijušajiem dzelzceļiem un veidojam filmiņas par visu redzēto un piedzīvoto. Esmu lepns par savu izvēlēto profesiju un ceru, ka mans un pārējo kursabiedru sapnis tiks piepildīts!” atminas Viesturs.

Rūdolfs: “Dzelzceļnieka profesiju izvēlējos, jo bērnībā ļoti iepatikās pasažieru vilcieni, un šī entuziasma liesma ir tikai augusi stiprāka. Manos hobijos ietilpst vilcienu fotografēšana un filmēšana, kā arī Latvijas pasažieru vilcienu vēstures pētīšana. Esmu ļoti gandarīts ar savu izvēli un ceru, ka mans sapnis kļūt par pasažieru vilciena mašīnistu piepildīsies.”

Intars saka tā: “Savu nākotni saistīt ar dzelzceļu izvēlējos tikai tāpēc, ka no agras bērnības jau lūkojos ar lielu interesi uz skaistajām un zaļajām lokomotīvēm, kas velk krāsainos vagonus. Ļoti bieži ar kolēģi Viesturu dodamies dažādās ekspedīcijās, kuras saistītas ar dzelzceļu. Esmu piedalījies dažādās fotoizstādēs, popularizējot dzelzceļu. Ļoti lepojos ar to, ka esmu izvēlējies dzelzceļnieka profesiju, jo dzelzceļnieki ir ļoti laipni cilvēki.”

Paldies tehnikuma administrācijai, dzelzceļa nodaļas vadītājai Ilonai Grivanei, pedagogiem, audzēkņiem, Latvijas Dzelzceļnieku biedrības pārstāvjiem, darba devēju pārstāvjiem kā arī īpašs paldies tehnikuma pedagogiem karjeras konsultantiem Solveigai Keisterei un Anitai Umbraško par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Latvijas Reitingi