PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2020. gada 15. un 16. septembrī norisinājās nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia2020. Tehnikumu šajā konkursā pārstāvēja GK4-1 grupas audzēknis Linards Andersons, kas konkursā ieguva 1.vietu.

Konkursā piedalījās audzēkņi no Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma.

Gatavošanos šim konkursam tehnikumā sākām jau 2019. gada novembrī, kad Linards Andersons izcīnija 1.vietu tehnikuma profesionālās meistarības konkursā “Pārdošanas eksperts” un ieguva tiesības startēt nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia2020.

Konkursa pirmajā dienā konkursa dalībniekiem bija jāsagatavo prezentācija un jāpārdod Noras Ikstenas grāmata "Mātes piens". Otrajā dienā konkursa dalībniekiem bija nepieciešams parādīt savas pārdošanas prasmes, izmantojot angļu valodas zināšanas. Konkursa uzdevumi bija produkta izpēte, prezentācijas sagatavošana un prezentēšana, veikala iekārtošana un produkta pārdošana (lomu spēles ar klientiem), kā arī lietišķā sarakste.

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija:

Iveta Liniņa - mārketinga un pārdošanas vadības speciāliste un Biznesa augstskolas Komercdarbības katedras asociēta profesore;

Iveta Ozola- SIA "Grāmatu nams Valters un Rapa" valdes locekle;

Jana Romānova - Estere “Nature Cosmetics” īpašniece.

Konkursanti ir ierindojušies sekojošās pozīcijās:

1. Linards Andersons – PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” - 92,51 punkti;

2. Ieva Līga Kajaka – Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola - 72,53 punkti;

3. Rūdolfs Kristiāns Kozlovskis – VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums - 68,42 punkti;

4. Aivita Urķe – Jēkabpils Agrobiznesa koledža - 64,54 punkti;

5. Patrīcija Čiekure – Kandavas Lauksaimniecības tehnikums - 55,63 punkti.

Paldies skolotājai Anastasijai Soloveičikai par atbalstu, Valsts izglītības attīstības aģentūrai un SkillsLatvia. Labākie jaunie profesionāļi varēs turpināt dalību konkursā EuroSkills2020 Austrijā 2021. gada janvārī.

 

 

Latvijas Reitingi