PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Cik bieži savā dzīvē saskaraties ar situāciju, kad laiks ir paskrējis nemanot? Noteikti ļoti bieži. Zinātnieki ir atklājuši, ka tā notiek tad, kad ir interesanti, kad izjūtam pozitīvas emocijas, kad vienkārši esam laimīgi.

Grūtībās cilvēks mēdz ,,mākslīgi’’ radīt laimes brīžus, mūsdienās lielisks prieka avots ir internets. Tur ir iespējams skatīties filmas, spēlēt spēles, risināt sarežģītus uzdevumus, būt informētam par pasaules jaunumiem, komunicēt ar draugiem, radiem un radoši izpausties. Šo sarakstu varētu turpināt un turpināt. Izklausās ideāli! Tajā brīdī, kad esi noskumis, ņem tik ,,rokās’’ internetu un atrodi savu laimes ,,atslēdziņu’’. Viss tiešām ir ideāli, ja atceras par vienu svarīgu atslēgas vārdu – mērenība. Interneta lietošanu varētu salīdzināt ar sāls vai cukura lietošanu uzturā – kas par daudz, tas par skādi.

Lai palīdzētu tehnikuma audzēkņiem efektīvi mācīties, plānot savu laiku un atklāt ,,laika zagļus’’, no 11.05.2020. līdz 15.05.2020. tika organizēta kārtējā vienotā audzināšanas stunda ,,Laika plānošana, efektīva mācīšanās’’. Audzināšanas stundas moto – labāk, ja laiku kontrolējat Jūs, nevis laiks kontrolē Jūs! Jauniešu uzdevums bija par šo tēmu noskatīties video, ar QualityTime aplikācijas palīdzību skaitīt neefektīvi pavadīto laiku interneta vietnēs un nosaukt personīgos ,, laika zagļus’’. Savu viedokli izteica jaunieši no 28 grupām un lielākā daļa atzina, ka visbiežāk neefektīvi laiks tiek pavadīts sociālajos tīklos, kā, piemēram, WhatsApp, Youtube, Twitter, Delfi,  Snapchat,  Facebook un Instagram.

wordcloud1

Laika plānošana ir prasme, kuru vērts trenēt, jo ik diena, ik mirklis no dzīves aizrit, veicot daudz un dažādas izvēles. Laika plānošana liek atcerēties par prioritātēm, dzīves mērķiem un ļauj droši skatīties nākotnē.

Latvijas Reitingi