PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Arī šogad no 28. februāra līdz 1. martam PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” piedalījās 26. starptautiskajā izglītības izstādē “Skola 2020” Ķīpsalā.

Izstādes “Skola 2020” svinīgajā atklāšanas ceremonijā kopā ar Izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni piedalījās arī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” direktore Dagnija Vanaga, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un izstādes “Skola” vadītājs Valts Jirgensons.

Ar radošās reklāmas darbnīcas „RaRe”, tā izpilddirektora Raivja Heisela atbalstu, tehnikuma stends šogad bija īpaši uzrunājošs apmeklētajiem. Izstādes laikā Latvijas jaunieši, kā arī citi interesenti ieguva informāciju par mācību iespējām PIKC RVT, iepazinās ar tehnikuma piedāvāto plašo kvalifikāciju klāstu, virtuāli „izstaigāja” tehnikuma Praktisko mācību centru un jauno dienesta viesnīcu, praktiski darbojās dažādās ar apgūstamajām profesijām saistītās jomās. Izstādes apmeklētāji aktīvi piedalījās tehnikuma Laimes rata iegriešanā, parādot savas zināšanas par tehnikumu, tehnikuma izglītības jomām un iegūstot dažādas balvas. Apmeklētājiem bija iespēja iesaistīties gan tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas piedāvātajās aktivitātēs Adobe Photoshop attēlu apstrādē, gan arī konsultēties ar tehnikuma karjeras konsultantēm. Izstādes laikā notika profesionālā konkursa "Rokas elektrisko instrumentu pielietošana koka izstrādājumu izgatavošanā" autoru plāksnes svinīgā atklāšana.

Trīs dienu garumā notika sarunas un intervijas ar darba devējiem, sadarbības partneriem un absolventiem par profesionālās izglītības nozīmi karjeras ceļā un profesionāli izglītotu speciālistu nozīmi tautsaimniecībā. Paldies tehnikuma sadarbības partneriem par atbalstu un atsaucību! Tehnikuma īpašais paldies VAS „Latvijas dzelzceļš” pārstāvim Ārijam Tuņķelim, Latvijas Dzelzceļnieku Biedrības vadītājam Mārim Riekstiņam, AS Energofirma "Jauda" elektroiekārtu ražotnes vadītājam Dmitrijam Terepam, AS "Sadales tīkli" personāla vadītājai Lindai Bernhardei, SIA "Dayton" tehniskajam direktoram Aivaram Linkevičam, SIA "Accenture Latvia" pārstāvei Gundegai Dekenai, AS “Olainfarm“, personāldaļas speciālistei Sintijai Senkai – Sevistovai, SIA "Livonia Print" personāla speciālistei Laurai Vidzei, "Inchcape Motors Latvija" pārstāvim Robertam Vanagam-Daugavvanagam, "Prakse LV" pārstāvim Kristapam Bērziņam par aizrautīgajām sarunām.

Liels paldies tehnikuma administrācijai, audzēkņiem, pedagogiem un darbiniekiem, kuri izstādi bagātināja ar savu līdzdarbošanos, atbalstu un pozitīvajām emocijām!

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Baiba Purlica

 

Latvijas Reitingi